Advert
Solhan Askerlik Şubesinden Çağrı
Askerlik Şubesi Başkanlığı, Ağustos 2020 Yedek Subay Adayı, Yedek Astsubay Adayı ile Er celbinde silah altına alınacak yükümlülere ilişkin duyuruda bulundu.
Solhan Askerlik Şubesinden Çağrı


Solhan Askerlik Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, Askerliklerine karar aldıran Yedek Subay Adayı, Yedek Astsubay Adayı ile Er statüsündeki yükümlülerin 1‘nci Grubu 08 Ağustos 2020 Celp ve Sevk döneminde 2’inci grubu 03 Eylül 2020, 3’üncü grubu ise 30 Eylül 2020 tarihlerinde eğitim birlik merkezlerine sevk edilmek üzere silahaltına alınacağı bildirildi.

Sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasında asıldığı, ilgililerin buradan bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, “Ağustos 2020 sınıflandırma döneminde sevk edilecek yükümlüler e-sevk uygulaması olduğundan PTT’ye nüfus cüzdanları ile bizzat başvurmaları e- devlet şifresi almaları gerekmektedir. Bu şifre ile internetten “www.turkiye.gov.tr” adresine girilmek suretiyle “Milli Savunma Bakanlığı” menüsü seçilerek ve buradan sevk edilecek eğitim merkezi görülebilecektir.
E- Sevk’te gitmek isteyenler 1’inci grup – 04 Ağustos 2020, 2’inci grup 31 Ağustos 2020, 3’ncü grubu ise 25 Eylül 2020 tarihinden itibaren internetten “Sevk Belgesi” (YÜSEM) evraklarınızı alarak askerlik şubesi başkanlığına müracaat etmeden sevk belgesinde belirtilen tarihte eğitim birliğinize katılmaları gerekmektedir.
E-devlet üzerinden çeşitli nedenlerle sevk evraklarını almak istemeyenler ise 1’inci grup 1 Kasım 2019, 2’inci grup ise 2 Aralık 2019 tarihleri arasında askerlik şubesi başkanlığına bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir.
Sevk evrakını almak üzere askerlik şubesine başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası verilerek cezalandırılacaktır. Bu nedenle, yükümlülerin zamanında sevk evrakını almaları ve kendilerine tanınan yol süresi sonunda birliklerine katılmaları önem arz etmektedir.”denildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-