Advert
Asmakaya Köyünde Sel Felaketi
Asmakaya'da cumartesi akşamı gök gürültüsü ve şimşeklerle başlayan şiddetli yağışta dağlardan inen sel suları köy içindeki derenin taşmasına neden oldu.
Asmakaya Köyünde Sel Felaketi

Etkili olan kuvvetli sağanak yağış, Asmakaya köyünde sel felaketine neden oldu. Köylülere ait bahçeler ve yollar adete çamur deryasına döndü. 

Yağışla birlikte oluşan sel, ekili alanlara büyük zarar verdi. Sel baskını nedeniyle arazisindeki meyve ağaçlarının ve sebzelerinin büyük oranda zarar gördüğünü belirten köy sakini Zeki Yazıcı, yağışın aniden başladığını tüm emeklerinin selle birlikte kaybolduğunu söyledi. 

Bir sene önce aynı şeyi yaşadığını belirten Cezayir Demir ise, "Bu dereden sürekli sel gelmektedir. DSİ tarafından yapılan kanal dar ve yetersizdir. Şuan kanal tamamen selin getirdiği taş ve çamurla doldurulmuştur. Sözde menfez yapılmış 1,5 - 2 metre civarı aslında buranın daha geniş ve yüksek olması gerekir. Her sene aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Selin geldiği vakit inşaatın oradaydık çoluk çocuğumu zor kurtardım. Komşularımıza seslendik derede mahsur kaldık. Yollar kapanmış durumda selden önce bu alana iki kamyon kum boşalttım inşaat malzemelerimle beraber sel alıp götürdü. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Yağmur yağdığı zaman acaba sel gelir mi? diye evimizde korkudan uyuyamıyoruz. köy halkı olarak mağduruz. Yetkililerin bir an önce sesimizi duyup bu mağduriyetimizin kalıcı olarak gidermesini talep ediyoruz."dedi.  

Kategori: KÖYLERİMİZ
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert