Advert
Solağan Derneğinden Gazetemize Ziyaret
Solağan Derneği Başkanı Mehmet Sönmez ile Dernek Başkan Yardımcısı Nihat Kanat gazetemiz sahibi Ahmed Çiftçi'yi ziyaret etti.
Solağan Derneğinden Gazetemize Ziyaret

Bir süre önce Solhan ilçemizde kurulan Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Solağan Der, ziyaretleri kapsamında gazetemizi ziyaret etti. Solağan Derneği Başkan ve yardımcısını gazetemiz imtiyaz sahibi Ahmed Çiftçi karşıladı. Faydalı geçen ziyarette derneklerinin kuruluş amacı hakkında bilgi veren Sönmez, Kuruluş gayelerinin başta Solağan aşireti üyeleri arasında ve genel olarak ta toplumda zayıflamış akrabalık bağlarının kuvvetlenmesi için çalışacaklarını dile getirdi.

 

Sönmez şunları söyledi: "Dernek olarak bir süre önce olağan kongremizi yaptık. Hazreti Muhammed(SAV) Efendimizin şu mübarek sözünü 'İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır'  kendimize şiar edindik. İnşallah bu niyetle yolumuza devam edeceğiz.  Ailemize ve toplumumuza faydalı olmak için gayret edeceğiz. Özelikle son dönemde yaşadığımız bu çağda akrabalık ilişkileri bayağı zayıflamış onun için kaybolmaya yüz tutmuş bu sünneti ihya etmeye gayret edeceğiz. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya çalışacağız. Rabbim çıktığımız bu yolda hayırlı ve faydalı hizmetler yapmayı bizlere nasıp etsin inşallah."

 

Ziyaret karşılıklı güzel temennilerin ardından sona erdi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert