İlk Hafızlar Belgelerini Aldı
Solhan 15 Temmuz Şehitler Hafızlık Kur’an Kursunda eğitimlerini tamamlayan ilk hafızlar belgelerini aldı.
İlk Hafızlar Belgelerini Aldı

 

15 Temmuz Şehitler Hafızlık Kur’an Kursu, ilk mezunlarını verdi. Hafızlık eğitimlerini tamamlayan Aleyna Genç ve Hanım Alp yapılan törenle belgelerini Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı’dan aldılar.

 

Kaymakamlıkta yapılan törene, Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı, İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ve kurs yöneticisi Meryem Zeyrek katıldı.

 

Törende konuşan Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı; "İlçemizde bulunan Hafızlık Kur’an Kursumuzun ilk meyvelerini almaya başladık elhamdülillah. Önümüzdeki süreçte devamı gelecek. Biz sizlerin yetişmesi için her türlü maddi ve manevi desteği vermeye çalışıyoruz. Anne ve babalarınıza, emeği geçen hocalarımıza, Kur'an Kursumuza destek veren değerli Solhan halkımıza teşekkür ederiz." dedi.

 

İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ise, "Maddi ve manevi destekleri sebebiyle Kaymakam beye, velilere ve bu güzide Kur'an Kursumuza katkı veren hayırsever Solhan halkına can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Hafızlar kervanına katılan yavrularımızı ve değerli hocalarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Şuan itibariyle 10 öğrencimiz hafızlıklarını ikmal ederek sınava yönelik özel çalışma yapmaktadır. Tüm öğrencilerimize ve hocalarımıza başarılar diliyorum." dedi.

 

Tören sonunda hafız öğrencilere Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı tarafından belgeleri ve yarım altınları takdim edildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-