Kalehan Barajına 200 Bin Yavru Balık Bırakılacak
DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından Yukarı Kaleköy Baraj Gölüne 100 bin, Aşağı Kaleköy Baraj Gölüne 100 bin olmak üzere Bingöl’deki Baraj göllerine toplamda 800 bin yavru balık bırakılacak.
Kalehan Barajına 200 Bin Yavru Balık Bırakılacak

Bingöl’deki Baraj göllerine DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından 800 bin yavru balık bırakılacağı belirtildi. 

İlimizde bulunan Özlüce Baraj Gölüne 200 bin, Kiğı Baraj Gölüne 200 bin, Gülbahar Baraj Gölüne 100 bin, Gayt Baraj Gölüne 100 bin, Aşağı Kaleköy Baraj Gölüne 100 bin, Yukarı Kaleköy Baraj Gölüne 100 bin adet yavru balık bırakılacağı açıklandı. 

 

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonlarında 2020 yılı yavru balık üretim hasat dönemi başladı. 2020 yılında üretilen 5 milyon adet balık ile DSİ Bölge Müdürlüklerine bağlı 21 adet baraj gölü balıklandırılacak. Bu çerçevede İlk hasat edilen yavru balıklar, Bölge Müdürlüğü teknik ekipleri vasıtasıyla Keban Baraj Gölü ile Malatya’da bulunan Sultansuyu, Polat ve Sürgü baraj göllerine bırakıldı. Balıklandırma çalışmaları Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli il sınırları dahilinde bulunan diğer baraj gölleri ile devam edecek. 2020 yılında balıklandırılacak barajlar ve atılacak balık sayıları ve DSİ 9. Bölge Müdürlüğü (Elazığ) bünyesindeki baraj gölleri; Keban Baraj Gölü'ne 2 milyon 600 bin, Özlüce, Kigı ve Sarımehmet Baraj Göllerine 200 biner adet, Koç Köprü ile Zernek'e 150 bin adet, Kalecik, Pembelik, Beyhan-I, Tatar, Sultansuyu, Çat, Sürgü, Polat, Kutan (Boztepe), Kapıkaya, Gülbahar, Gayt, Aşağı Kaleköy, Yukarı Kaleköy ve Uzunçayır Baraj Göllerine ise 100'er bin adet balık bırakılacağı kaydedildi. 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-