Bingöl’de 9 Gazete Birleşti
Bingöl’de günlük yayın yapan 9 gazete üçerli gruplar halinde birleşme kararı aldı. Artık Bingöl’de günlük çıkan gazete sayısı 3 olacak.
Bingöl’de 9 Gazete Birleşti

Bingöl merkez ilçe sınırları dahilinde günlük yayın yapan gazeteler, birleşme kararı aldı. Karar doğrultusunda bundan böyle günlük yayın yapan Çapakçur Gazetesi, Kent Haber Gazetesi ve Sürmanşet Gazetesi adıyla üç gazete olacak.

 

Birleşme kararına dair değerlendirmelerini aktaran Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, resmi ilan sayısındaki düşüş ve maliyetlerdeki artış nedeniyle gazetelerin önemli bir zorlukla karşı karşıya kaldığını söyledi.

 

Her geçen gün artan mali yükümlülükler karşısında gazetelerin yaşadığı sıkıntıların aşılamaz düzeye ulaştığını anlatan Arda: “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar herkesin malumudur. Gerek serbest piyasada çarkların dönmeyişinin olumsuz yansımaları gerekse resmi ilanlardaki düşüş, yerel basını da önemli ölçüde zora soktu. Giderlerin gelir kalemlerinden fazla olması üzerine yapılan istişarede, gazetelerin birleştirilmesi kararı çıkmıştır. Hem maliyetlerin düşürülmesi, hem de içerik kalitesinin arttırılması amacıyla alınan bu kararla birlikte artık üç gazete olarak yayın hayatına devam edilecektir. Bu kararın hayırlı olmasını diliyor, daha güçlü ve istikrarlı bir yayıncılığa vesile olmasını diliyoruz” dedi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-