Advert
Ankara Binyar Derneğinden Tablet Kampanyası
Ankara BİNYAR Derneği tarafından tablet ihtiyacı olan Bingöllü öğrenciler için kampanya başlatıldı.
Ankara Binyar Derneğinden Tablet Kampanyası

Ankara’da kurulduğu tarihten bu yana birçok sosyal faaliyet ve kültür-sanat organizasyonuna imza atan Ankara BİNYAR Derneği, uzaktan eğitim imkânından yoksun kalan öğrenciler için başlattığı dayanışma kampanyası ile da örnek oldu.

Bingöl ve ilçelerinde bilgisayar ve tablet eksiği nedeniyle eğitim imkânından yararlanamayan çocuklar için "Bir tablet de senden" kampanyası başlatan Ankara BİNYAR Derneği, dayanışma ruhu ile sağlanan tabletleri Bingöl’deki kamu kurumlarının da desteği ile çocuklara ulaştıracak.
Kampanya hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Cemal Koçakelçi, "Doğup büyüdüğümüz topraklardan uzak, hayatımızı idame ettirebilmek adına bulunduğumuz Ankara’da, hayatın sadece yaşamı sürdürebilmeden ibaret olmadığını bilen büyüklerimiz; Sosyal ve kültürel anlamdaki gereksinimleri de gidermek için mevcut derneğimizi kurmuşlar. Geçmiş Yönetimden görevi devraldıktan sonra, Bingöl Kültürümüzü yaygınlaştırabilmek, hemşerilerimiz arasındaki Yardımlaşmayı sağlayabilmek ve dayanışmayı geliştirebilme için çalışmalara hız verdik. Bu anlamda her ne kadar yüz yüze eğitim başlamış olsa da; pandemi sebebiyle birçok veli çocuğunu okula gönderemiyor. Doğup büyüdüğümüz topraklarda yani Bingöl’de gerçek anlamda ihtiyaç sahibi çocuklarımız eğitim almaya çalışsa da; bilgisayar ya da tablet eksikliği sebebiyle bu eğitime ulaşamadığının bilgisini aldık. Bizler de Bingöl’de eğitim almanın ve hayata tutunmanın ne denli zor bir süreç olduğu bilenler olarak ve bir Bingöllünün hayata tutunabileceği tek çıkışın eğitim olduğunu bilen bireyler bu duruma kayıtsız kalamazdık. Hemen Yönetim Kurulumuz ile bir toplantı gerçekleştirdik. Ankara BİNYAR Derneği olarak; ulaşabildiğimiz her çocuk, kurtarılmış bir gelecektir felsefesi ile ‘Bir Tablette Senden Kampanyası’ başlattık” dedi.
Kampanyaya yoğun bir talep beklediklerini ifade eden Başkan Koçakelçi sözlerini, “Bu zamana kadar yaptığımız birçok kampanyada bizlere desteklerini esirgemeyen Bingöllü hemşehrilerimizin ve hayırseverlerimizin bizleri bu konuda da yalnız bırakmayacaklarını biliyoruz. O çocuklarımıza eğitim hayallerine dokunabilmenin gururunu hem Yönetim Kurulu hem de hayırsever destekçilerimizle beraber yaşayacağız. Ayrıca bizlere bu süreçte destek olan, üyelerimize, hemşerilerimize, hayırsever vatandaşlarımızın tamamına şahsım ve Yönetim Kurulum adına çok teşekkür ediyor, bu süreçte yanımızda omuz omuza duran herkese ‘‘O’’ çocuklar adına minnettar olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” şeklinde tamamladı.
Başkan Koçakelçi, her 1 adet tablet için 500 TL yardım yapılabildiğini hatırlatarak yardımların derneğin resmi banka hesabına (TR24 0020 6002 4203 4979 1500 01) yapılabileceğini belirtti.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert