Advert
Uzaktan Eğitim Uzatıldı, Okullar 15 Şubat'ta Açılacak
Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin 22 Ocak'a kadar süreceğini, 25 Ocak'ta başlayacak yarıyıl tatiline de bir hafta daha eklendiğini açıklayarak okulların, 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacağını belirtti.
Uzaktan Eğitim Uzatıldı, Okullar 15 Şubat'ta Açılacak

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlık tarafından bazı düzenlemeler yapıldığı belirtildi.
Açıklamada, yapılan düzenlemelerin şunlar olduğu aktarıldı: "Bu eğitim-öğretim yılında ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek.
İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak'a kadar devam edecek.
22 Ocak'tan itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak planlanacak.
25 Ocak Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.
Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanı ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacak.
2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır." 

Kategori: DİĞER HABERLER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert