Advert
Parmak İzi Geliştirme Laboratuarı Faaliyete Başladı
Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü’nde Parmak İzi Geliştirme Laboratuarı faaliyete başladı.
Parmak İzi Geliştirme Laboratuarı Faaliyete Başladı

Bingöl Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, bilimsel inceleme ve analizlerin daha kısa sürede etkili bir biçimde yapılmasını sağlamak amacıyla 24 Aralık'tan itibaren Parmak İzi Geliştirme Laboratuarının faaliyete başladığını bildirdi.
Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Suç ve suçlarla mücadelede gelişen teknolojik imkânlardan faydalanma gerekliliği çağımız modern Polis Teşkilatının vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Suç sonrası fail veya failler tarafından bırakılan maddi deliller, suçların aydınlatılmasında, fail veya faillerin tespit edilmesinde en etkili yöntem olma özelliğini kazanmıştır. Delilden sanık tespit etme modern hukuk sisteminin temel taşı olarak kabul edilmektedir.
Bingöl Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğümüz görev alanına ilişkin yapılan çalışmaların güvenilirlik, tarafsızlık, bilimsellik, hesap verilebilirlik ilkeleri çerçevesinde yürütülebilmesi için gereken bilimsel inceleme ve analizlerin daha kısa sürede etkili bir biçimde yapılmasını sağlamak amacı ile 24.12.2020 tarihinde Parmak İzi Geliştirme Laboratuarı faaliyete geçirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert