Yarım Hurma’nın 4. Baskısı Çıktı
Eğitimci-Yazar Muhammed Veysi Tunç tarafından kaleme alınan ve gelirinin yetimlere bağışlanacağı “Yarım Hurma” adlı kitabın dördüncü baskısı çıktı.
Yarım Hurma’nın 4. Baskısı Çıktı

“Yarım Hurma” kitabının dördüncü baskısı ile elde edilecek gelirinin yetimlere bağışlanacağını belirten Eğitimci Muhammed Veysi Tunç, okuyuculara teşekkür etti. 
Kitabının dördüncü baskısının çıktığını belirten Tunç, “Bu çalışma ile zihnimizi ve zihniyetimizi şekillendiren kavramların bir kısmını irdelemek istedik. Bu kavramların günlük hayatımızdaki yansımalarını sorgulamaya çalıştık. Bizler için hayati öneme sahip kavramlarla ilgili yeterli bir değerlendirme yaptığımız ve bütün kavramları ele aldığımız söylenemez. Ancak yeni bir başlangıç ve daha kapsamlı çalışmalar için bir katkı olur umuduyla bu mütevazı çalışmayı hazırlamayı görev bildik. “Yarım Hurma” adını, Peygamber Efendimizin (sav) “…Yarım hurmayla da olsa ateş azabından korununuz…”  hadis-i şerifinden alıyor. Zamanları aşan, mekânlardan taşan, mazeretleri yok eden, zihne yerleşen ve yüreğe işleyen hadislerden… “Yarım Hurma”nın şahsımız ve okuyucusu için nardan korunmaya, nura kavuşmaya vesile olması umuduyla…” ifadelerini kullanırken, “kitaptan elde edilecek gelirleri; yaşadığımız şehirlerle birlikte Suriye, Patani ve Filistin’deki hatıralarımızın da etkisiyle kitabımızdan elde edilecek her türlü geliri, yetim kardeşlerimize bağışladık. Yarım Hurma adlı kitabımızın 1000 adet birinci baskısının kısa sürede tükenmesinden sonra 3000 adet ikinci baskısını yaptık. Hamdolsun... kitabımızın ikinci baskısının yarıya yakını çok kısa bir sürede tükendi. Yetimler yararına satışa sunduğumuz kitabımıza ilgi gösteren vakıf, dernek ve okuyuculara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Muhammed Veysi Tunç Kimdir? 
Tunç, 1983 yılında Solhan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği ve Alparslan Üniversitesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümlerini bitirdi. Farklı şehirlerde özel sektörde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Halen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışmaktadır. İnternet haber sitelerinde ve yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-