Advert
Yapılandırma Başvuru Süresi Uzatıldı
Resmi Gazete’de yayımlanan Bazı Alacakların Yapılandırılmasına ilişkin karar ile birlikte SGK, vergi borçları gibi alacakların yapılandırılması 1 ay daha uzatıldı.
Yapılandırma Başvuru Süresi Uzatıldı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, devlete olan borçların yapılandırma süreleri bir ay daha uzatıldı. Buna göre yeniden yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020'den, 31 Ocak 2021'e uzatılmış oldu.
Vergi cezaları, gecikme faizleri ve gecikme zamları, trafik, seçim, nüfus para cezaları, Karayolu Taşıma Kanunu'na göre kesilen para cezaları, kara yollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen para cezaları gibi tüm idari para cezaları yapılandırma kapsamında olacak. Ayrıca, öğrenim katkı kredisi ve öğrenim kredisi borçları, ecrimisiller, haksız alınan destekleme ödemeleri, kaynak kullanımı destekleme fonu, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı da yapılandırılabilecek.
Kanuna göre, vergi borçları yapılandırılarak 18 taksitle ödenebilecek. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yapılandırılabilecek. Bununla beraber borcunu peşin ödemek isteyenlere indirim sağlanacak. 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-