İnternetsiz Ev, Tabletsiz Öğrenci Kalmasın!
Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneğinin başlattığı “İnternetsiz, EV, tabletsiz ÖĞRENCİ Kalmasın” kampanyası büyük ilgi gördü. Kampanyanın ilk gününde 85 tablet sözü alındı.
İnternetsiz Ev, Tabletsiz Öğrenci Kalmasın!

Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneğinin (BİNTED) başlattığı “İnternetsiz, EV, Tabletsiz ÖĞRENCİ Kalmasın" kampanyası, sosyal medya üzerinden yoğun ilgi gördü. 9 Ocak 2021 Cumartesi günü sosyal medya üzerinden canlı yayınla başlatılan kampanyaya 85 adet tablet sözü verildi.
İnternet Alt Yapısı Sorunu Çözülmeli
Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneğinin başlattığı “İnternetsiz, EV, tabletsiz ÖĞRENCİ Kalmasın” kampanyası,sosyal medya üzerinden yoğun ilgi gördü. Dernek başkanı Galip Akengin’in sosyal medya üzerinden canlı yayın olarakhttps://www.facebook.com/haberci12 başlattığı kampanyaya yoğun ilgi gösterildi. Canlı yayın saat 20: 10 da başladı. Kampanya hakkında bilgi veren Akengin, “Bingöl Genelinde Devlet okullarında eğitim gören 55. 633 öğrenci var. İlkokul öğrenci sayısı 20.812, Ortaokul öğrenci sayısı 18.143, Lise de ise 16.928 öğrencimiz mevcuttur” dedi. 
"İnterneti Olanın Tableti, Tableti Olanın Da İnterneti Yok" 
Covid-19 pandemisi nedeniyle eğitim uzaktan yapıldığına ve Bingöl'de hem internet hem de tablet sorunu yaşandığına dikkat çeken Galip Akengin, şu bilgileri verdi: “Uzaktan eğitimin devam ettiği bu günlerde, binlerce öğrencimiz eğitimle buluşamamış. İnterneti olanın tableti yok, tableti olanın da interneti olmadığı için ülke genelinde ciddi sıkıntılar mevcuttur. Biz de halkın içinde olan bir gazeteci olarak İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren dernek başkanları ile bu konuda neler yapabiliriz diye istişareler yaptık. İnsanlarımızın bir kısmı işsizlikten, işi olanın da aktif olmayan süreçten geçtiği bu dönemde eğitim alanında yaşanan bu sıkıntıya az da olsa yaraya merhem olabilmek için hayırseverler ve ihtiyacı olan öğrencilerimiz arasında köprü görevi olmak için yurt dışından akrabalarımızla iletişim kurduk. Sağ olsun, var olsunlar iş insanlarımız, eğitimcilerimiz ve STK başkanlarımız, 'Biz elimizden geleni yaparız' dediler. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden mevcut öğrenci sayısı, ihtiyaç durumu, dağıtılan tablet sayısı ve ihtiyaç sayısını alarak Bingöl merkezde olan “Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneğimiz yönetimi ile istişare ederek kampanyayı başlatma kararı aldık." 
Gurbetçi İş İnsanı Ferit Tüker 50 Adet Tablet Sözü Verdi 
Akengin’nin daha önceden görüşüp destek olacağını taahhüt eden ve kampanyanın temeline ilk harcı koyan Avusturya’dan canlı yayına bağlanan Bingöl Adaklılı iş insanı Ferit Tüker, 50 tablet sözü verdi. Tüker, canlı yayında, “Ben çocuk yaşta memleketten çıktım, önce Elazığ, ordan da İstanbul’a göç ettik. Başarılı bir öğrenci idim, üniversite okuma şansım olmadı. Avrupa’ya göç ettim ama memleketle bağım hiç kopmadı. Fırsat buldukça, sık sık geliyorum ana baba ata topraklarıma olan sevgim her gün daha da çoğalıyor. Yokluğu, imkânsızlığı bilen ve yaşayan biri olarak memleketimin insanına, öncelikle öğrencilerinin iyi eğitim görmelerini istiyorum. İyi eğitim alan, iyi çiftçilik, iyi hayvancılık yapar, her alanda başarılı olabilir. O yüzden bana ne görev düşerse, ben varım, ilk etapta 50 adet tablet sözü veriyorum” dedi.
Engelli Baldızı Da 5 Tablet Sözü Verdi
Tüker, engelli baldızının da 5 tablet taahhüt ettiğini kaydederek, "Bugün bu canlı yayına bağlanamadan önce ailemle konuyu konuşurken engelli olan eşimin kardeşi de vardı, o engelli baldızım beni çok duygulandırdı. Bende destek olmak istiyorum dedi, işaret diliyle beş adet de Aysel Gül baldızım ile beraber 55 adet tabletle Avusturya’dan başlıyorum ve bu sayıyı inşallah 100-150’ye çıkarırım” diye konuştu.
Hasan Polat: “Bu Kampanyayı Kartopu Gibi Büyütmeliyiz”
Sosyal medya üzerinden takipçilerin ve yorumlarının ardından canlı yayına Bursa’dan bağlanan eğitimci Hasan Polat, AKUT Bingöl kurucusu Veysel Aksoy’un hediye ettiği tişörtü göstererek ve hayırla anarak konuşmaya başladı. Polat; “Ben Kiğılı olarak gördüğüm Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçelerimizin başarılı olan insanlarından gurur duyuyorum. Bizim okumaktan başka çaremiz yok. Bölgemizden çok güzel insanlar çıkmış, kendi insanına yönelik hayalleri vardır. Bende sosyal medya üzerinden GURBETTEKİ KİĞILILARgurubu olarak ilk etapta 20 adet Tablet sözü vererek bu hayırlı kampanyayı kartopu gibi büyütmeliyiz diyerek kampanyaya destek verdi. 
Karaçubuk Derneğinden 10 Adet Tablet
Canlı yayına bağlanan İstanbul’da faaliyetlerini başarı ile sürdüren Adaklı Karaçubuk- Dımlag Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Vahit Akenginise  başlatılan kampanyayı çok faydalı ve başarılı bulduklarını belirtti. Akengin, “Pandemi sürecinde birçok üyelerinin işsizlik, esnaflarının zor durumda olduğunu, tüm bunların yanında bir yandan da dernek olarak üyelerimizin sorunlarına çözüm üretiyoruz. Bu kampanyaya köyde yaşayan öğrencilere verilmek üzere 10 adet tablet bağışında bulunmak istiyoruz" dedi
Kampanyaya Destek İçin: 
İletişim Biligleri: 0532 373 05 12- 0543 899 08 45
İban Numaraları
Bingöl Ziraat Bankası Bingöl Doğa Kültür Tarih ve Tanıtım Derneği hesap numarası 
TR 1800 0100 0302 9615 6275 5001
Bingöl Doğa Kültür Tarih ve Tanıtım Derneği EURO hesap numarası 
TR 6100 0100 0302 9615 6275 5003
Bingöl Doğa Kültür Tarih ve Tanıtım Derneği USD hesap numarası 
TR 8800 0100 0302 9615 6275 5002
Bingöl Doğa Kültür Tarih ve Tanıtım Derneği GBP hesap numarası 
TR 3400 0100 0302 9615 6275 5004

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-