Advert
Askerlik Şubesinden Çağrı
Solhan Askerlik Şubesi Başkanlığı, Şubat 2021 Yedek Subay Adayı, Yedek Astsubay Adayı ile Er celbinde silahaltına alınacak yükümlülere ilişkin duyuruda bulundu.
Askerlik Şubesinden Çağrı

Solhan Askerlik Şubesinden yapılan yazılı açıklamada; Askerliklerine Karar aldıran Yedek Subay Adayı, Yedek Astsubay Adayı ile Er statüsündeki yükümlülerin askerliğine karar aldırmış ve birinci grup 28 Ocak 2021 celp ve sevk döneminde, ikinci grubu 24 Şubat 2021, üçüncü grubu ise 24 Mart 2021 tarihlerinde eğitim birlik merkezlerine sevk edilmek üzere silah altına alınacakları bildirildi. 

Sevke edilecek yükümlülerin sınıf okulu ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasında asıldığı, ilgililerin buradan bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, " Şubat 2021 sınıflandırma döneminde sevk edilecek yükümlüler E-sevk uygulaması olduğundan PTT’ye nüfus cüzdanları ile bizzat başvurmaları e-devlet şifresi almaları gerekmektedir. Bu şifre ile internetten ‘’www.türkiye.gov.tr’’ adresine girilmek suretiyle “Milli Savunma Bakanlığı” menüsü seçilerek ve buradan sevk edilecek eğitim merkezi görülebilecektir.

 E sevkte gitmek isteyenler 1’nci grup 26 Ocak 2021, 2’nci grup 22 Şubat 2021, 3’ncü grup ise 22 Mart 2021 tarihinden itibaren internetten ‘’Sevk Belgesi’’ (YÜSEM) evraklarınızı alarak askerlik şubesi başkanlığına müracaat etmeden sevk belgesinde belirtilen tarihte eğitim birliğinize katılmaları gerekmektedir.

Sevk evrakını almak üzere askerlik şubesine başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası verilerek cezalandırılacaktır. Bu nedenle, yükümlülerin zamanında sevk evrakını almaları ve kendilerine tanınan yol süresi sonunda birliklerine katılmaları önem arz etmektedir." denildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-