Kaymakam Kıyıcı, COVID-19 Aşısı Oldu
İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı’ya yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısının ilk dozu İlçe Aile Sağlığı merkezinde yapıldı.
Kaymakam Kıyıcı, COVID-19 Aşısı Oldu

İlçe Sağlık Müdürü Fırat Makta ile Solhan Aile Sağlık Merkezi doktorları Feyzullah Alay, Salih Yüksel ve Ercan Ertaş tarafından karşılanan Kaymakam Kıyıcıya, daha sonra Covid-19'a karşı geliştirilen aşının ilk dozu Sağlık Memuru Osman Esen tarafından yapıldı.

Kaymakam Kıyıcı yapmış olduğu açıklama da, “Ülkemizin genelinde olduğu gibi, ilçemizde de 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 60 yaş ve üzeri eşlerinin aşılanmalarına başlanılmıştır. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıklaması akabinde bizimde sıramız geldi ve aşımızı olduk. Maalesef salgın tehdidi tamamen bitmiş değil. Bu tehdit tamamen yok olana kadar maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyacağız. Vatandaşlarımızdan da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.  Ancak bu mücadeleden el birliği ile galip gelebiliriz. Bu düşüncelerle Aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımızın sağlıkları için aşılarını yaptırmalarını önemle rica ediyor, aşının tüm milletimiz ve insanlık için şifa olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-