Advert
Sosyal Bilimler Enstitüsü İlk Doktora Mezununu Verdi
Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletmen Anabilim Dalı İlk Doktora Mezununu vererek doktora mezunu veren bölümlerin sayısını arttırdı.
Sosyal Bilimler Enstitüsü İlk Doktora Mezununu Verdi

Birçok alanda yüksek lisans öğrencisini mezun eden Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletmen Anabilim Dalı, doktora alanında da ilk öğrencisini mezun etti. 9 Mart 2021 tarihinde jüri tarafından doktora savunma sınavında başarılı bulunan Ethem Kılıç, bölümün ilk doktora mezunu oldu.

Sürekli gelişen ve başarılarına her geçen gün yenisini ekleyen, fiziki gelişmenin yanı sıra akademik alanda da attığı adımlarla dikkat çeken Bingöl Üniversitesi, doktora mezunu veren bölümlerin sayısı da artmaya devam ediyor. Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı ilk doktora öğrencisini mezun etti. Ethem Kılıç, girdiği doktora savunma sınavında jüri tarafından başarılı sayılarak bölümün ilk doktora mezunu oldu. Danışmanlığını Doç. Dr. Müslüm Polat'ın yaptığı Kılıç, “Hisse Senedi ve Döviz Kuru Arasındaki Getiri ve Volatilite Etkileşimi; BRICS ve MIST Ülkeleri Örneği ” başlıklı tez çalışmasını tamamlayarak bölümün ilk doktor unvanı almaya hak kazandı.

Danışmanlığını yapan Doç. Dr. Müslüm Polat açıklamasında; “Bugün burada ilk doktora öğrencimizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. İşletme bölümü doktora öğrencimiz Ethem Kılıç, 9 Mart 2021 tarihinde başarıyla mezun olarak fakültemizde ve bölümümüzde ilk doktora mezunu oldu. Dr. Ethem Kılıç'ı tebrik eder, bundan sonraki akademik çalışmalarında başarılar dileriz.” dedi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-