Advert
86 Adet Kaçak Cep Telefonu Ele Geçirildi
Bingöl ve Diyarbakır’da yapılan eş zamanlı operasyonda değeri 225.000 TL olan 86 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.
86 Adet Kaçak Cep Telefonu Ele Geçirildi

Bingöl ve Diyarbakır illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda; 6 işyeri ve 3 ikamette yapılan aramalarda piyasa değeri yaklaşık 225.000 TL olan 86 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi, 14 şahıs hakkında işlem yapıldı.

 

Valilikten yapılan açıklamada; “Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce gümrük kaçağı cep telefonlarının ele geçirilmesi ve kamu zararının engellenmesi amacıyla 5 ay süren çalışmalar sonucunda 11.03.2021 tarihinde Bingöl ve Diyarbakır illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda; 6 işyeri ve 3 ikamette yapılan aramalarda 10 adet gümrük kaçağı cep telefonu, 3 adet imei klonlama işleminde kullanılan box cihazı ve 2 adet bilgisayar ele geçirilmiş, olaylarla ilişkili 6 şahıs gözaltına alınarak adli işlemler sonucunda serbest bırakılmıştır. Yürütülen dosya kapsamında piyasa değeri yaklaşık 225.000 TL olan 86 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirilmiş ve toplamda 14 şahıs hakkında 5607 SKM suçundan adli işlem yapılmıştır.

 

Bingöl Emniyet Müdürlüğü olarak kaçakçılık ve organize suçlarla mücadelemiz Bingöl halkının da desteği ile artarak ve kararlılıkla devam edecektir.”

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-