Advert
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Bingöl'de
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bir dizi temas, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Bingöl’e geldi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Bingöl'de

Bakan Karaismailoğlu, Bingöl programı kapsamında ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Daha sonra Bingöl Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu buradan yapımı devam eden Bingöl-Sancak karayolu şantiye alanına geçti. Şantiye yetkilileri ile bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden gelinen aşama hakkında bilgi aldı.
Türkiye'nin pek çok noktasının, hükümetleri öncesinde ihmal edilmiş pek çok iş ve altyapı sorunu ile karşı karşıya kaldığını dile getiren Karaismailoğlu, ancak bunu tersine çevirdiklerini belirtti. Bakan Karaismailoğlu, “2003'te 83 olan tünel sayısının bugün 435'e yükselttiklerini aktararak 50 kilometre olan tünel uzunluğunu 590 kilometreye çıkardıklarını, 2003'ten bu yana 3 bin 469 adet köprü ve viyadük yaptıklarını, köprü ve viyadüklerin uzunluğunu 700 kilometreye ulaştırdıklarını bildirdi.
Bu çalışmaları sırasında Bingöl'ün de çehresini değiştirecek önemli adımlar attıklarını anlatan Karaismailoğlu, "Bingöl'deki ulaştırma ve haberleşme sektöründe hükümetlerimiz döneminde 6 milyar 22 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık. Kara yolları projelerimiz, havaalanımız ve raylı sistem atılımlarımızla Bingöllü kıymetli vatandaşlarımızın yaşam kalitesine önemli katkılar yapmıştır. Bingöl özellikle karayolların odak noktası, Bingöl'de 223 kilometresi devlet yolu, 379 kilometresi de il yolu olmak üzere toplam 602 kilometre yol ağının bulunuyor. Kuzey Çevre Yolu 490 milyon lira bedelli 32,5 kilometredir. Yolumuzda toplam 686 metre uzunluğunda 3 köprü yapacağız. Projemizi, inşallah 2022 yılında tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Yol çalışmalarımızın devam ettiği Bingöl-Sancak il yolundan, Elazığ-Bingöl yoluna bağlanarak yapılacak kesimi ile güzergahın Bingöl Çevre Yolu şeklinde çalışması sağlanacaktır. Proje ihalesinin 1. aşaması yapıldı. 2. aşaması ise 12 Nisan'da gerçekleşecek. 2,5 kilometrelik bu kesimde 330 metre uzunluğunda viyadük bulunuyor.” dedi.
"Bingöl'deki ziyaretlerinde, ulaştırma ve altyapı yatırımlarının durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını bildiren Karaismailoğlu, "Bingöl'ün geleceğine katkı yapacak, turizmine, ticaretine, tarımına, sanayisine can katacak yeni projelerden bahsettik. İnşallah daha nice yeni projelerle Bingöl'ümüze hizmet etmeye devam edeceğiz. Bingöl-Sancak il yolunda ve Bingöl'deki tüm yol projelerimizde yoğun kış şartlarına ve coğrafi zorluklara rağmen, canla başla görev yapan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum" diye konuştu.
Bakan Karaismailoğlu'na şantiye ziyaretlerinde Vali Kadir Ekinci, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan eşlik ettiler.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-