Advert
Solhanlı Öğrenciler, Tübitak Bölge Finallerinde
Solhan Farabi MTAL öğrencilerinden Beren Korkut ve Sıla Savan yenilenebilir enerji alanında yaptıkları çalışma ile bölge finallerine katılmaya hak kazandı.
Solhanlı Öğrenciler, Tübitak Bölge Finallerinde

2204-A Tübitak yarışmaları kapsamında Proje danışmanlığını Solhan Farabi MTAL fizik öğretmeni Enes Durumlu'nun yaptığı, Beren Korkut ve Sıla Savan isimli öğrencilerin yenilenebilir enerji alanında yaptıkları çalışma Bingölden Bölge finallerine katılan 5 proje arasında yer alarak dikkatleri üzerine çekti.
Öğrenciler Çalışmalarında statik bir başka ifadeyle triboelektrik sistemle elektrik üretmeye çalıştı. Projelerini ilerde daha iyi bir şekilde geliştirerek özellikle okul ve kamu alanlarında uygulama planlaması yapmak istediklerini dile getiren öğrenciler Projelerinde yalıtkan malzeme arasına iletken malzemeler koyarak bunların birbirleriyle temasını sağlayarak gerilim elde ettiklerini, bu sayede oluşturulan gerilimle led ampullerini yaktıklarını gösterdiler. 
Öğrencilerin çalışmalarını yerinde görmek amacıyla Farabi MTAL' yi ziyaret eden il milli eğitim müdürü Rahmi Güney ve kendisine eşlik eden yöneticiler öğrencilerle biraraya geldi.
İl milli eğitim müdürü Güney cesaret ve çabalarından dolayı öğrencileri, danışman öğretmeni ve okul idaresini tebrik edip başarılar diledi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-