Advert
Fırtınadan Mağdur Olan Vatandaşın Yardım Talebi
Geçenlerde Bingöl ve ilçeleri genelinde meydana gelen şiddetli fırtınadan ötürü mağdur olan vatandaşlar, yetkililerden destek talebinde bulundu.
Fırtınadan Mağdur Olan Vatandaşın Yardım Talebi

Gençtavus Köyü Kabaklı Mezrasında ikamet eden Yahya Turgut, Osman Turgut, Kasım Turgut isimli vatandaşlar geçenlerde Bingöl ve ilçeleri genelinde meydana gelen şiddetli fırtınada evlerinin çatılarının uçtuğunu, elektrik tellerinin koptuğunu belirterek yardım talebinde bulundu.

Şiddetli fırtınadan ötürü mağdur olan YahyaTurgut konu ile igili yaptığı açıklamada,“Kış aylarında Solhan’da yazları ise köyümüzde hayatımızı sürdürüyoruz. Kar yağışı sebebiyle yollarımızın kapalı olmasından dolayı patika yoldan yürüyerek mezraya gittik ve iki evin çatısının bir kısmının olmadığını gördük. Elektrik telleri de kopmuş olduğundan elektrikler kesik durumda. Kırılan camlardan evin içine giren kar ve yağmur suları maddi açıdan eşyalarımızın çoğunu kullanamaz hale getirdi. Bende meydana gelen şiddetli fırtına sebebiyle hasar gören evlere devletimizin destek verdiğini duydum ve amcam oğlu ile İl AFAD’a giderek durumu anlattık. Orada bulunan arkadaşlar süresi geçtiği için bizi geri çevirdi. Elektrik idaresine gittik yardım talebinde bulunduk onlarda ‘yolun kapalı olduğu için yollar açılınca ancak bakabiliriz’ dedi. Yetkili kurum amirlerimden rica ediyoruz lütfen bize yardımcı olsunlar mağduriyetimizi gidersinler.” dedi. 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-