Advert
HÜDA PAR'dan Salgının Sona Ermesi İçin Duaya Çağrı
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, pandemi sürecinin sona ermesi ve hastalığın son bulması için mübarek Ramazan ayı olması hasebiyle her sahur vakti bütün Müslümanları duaya davet etti.
HÜDA PAR'dan Salgının Sona Ermesi İçin Duaya Çağrı

Pandemi sürecinin sona ermesi ve hastalığın son bulması için HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, her sahur vakti bütün Müslümanları duaya davet etti.

 

İki yıldır, pandemiden dolayı nice insanların hayatını kaybettiğini ve nicelerinin türlü sıkıntılarla yüz yüze geldiğini anlatan Alpaya, toplu ibadetlerin yapılamamasının Müslümanları derinden üzdüğünü aktardı.

 

Alpaya, "Tabi durumun bu denli ağır geçmesi biz Müslümanlar için genel anlamda bir imtihan gereğidir. Yüce Mevla’nın izni olmadan bir yaprağın dahi yere düşemediğine iman ettiğimize göre, bu imtihanı tüm insanlık üzerinden kaldıracak olan yine Rabbimizdir.

 

Bu nedenle kıymetli hemşerilerim, Rabbimize rücu etmeyi, ona yalvarmayı, bu bela ve musibetlerin defi için siz kıymetli hemşerilerimizi Ramazan ayı boyunca sahur vakti gibi duaların kabul olabileceği böylesi önemli bir zaman diliminde saat 03.30’da topyekûn duaya davet ediyorum." çağrısında bulundu.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-