Advert
Yetimler Vakfı, Genç’te 120 Yetimi Giydirdi
Yetim Öksüz ve Kimsesiz Çocuklarla Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı (Yetimler Vakfı) Bingöl’ün Genç İlçesi’nde 120 yetimi giydirdi.
Yetimler Vakfı, Genç’te 120 Yetimi Giydirdi

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla duyarlı ve hayırsever İş İnsanı Fehmi Gönül, Yetimler Vakfı’na bağışta bulunarak 120 yetimi giydirdi.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yetimler Vakfı Genç İlçesi Temsilcisi Yüksel Ortak, hayırseverlerin daha çok duyarlı olmalarını ve yetim çocukları kollamaları gerektiğini belirterek, “Ramazan Bayramı’nda hedefimiz, İlçemizdeki bütün yetimleri sevindirmekti. Fakat imkânlarımız yeterli olmadığı için bir hayırseverin bağışıyla 120 yetimi giydirdik. Gönül isterdi ki bütün yetimleri sevindirelim. Hayırsever İş İnsani Sayın Fehmi Gönül’e çok teşekkür ediyoruz, Rabbim yaptığı ve yapacağı yardımları dergah-ı izzetinde kabul buyursun. Hayırsever vatandaşlarımıza da çağrımız, bu yetimleri hep birlikte sevindirelim. Emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlçedeki yetim ailelerin umudu olmaya devam ettiklerini ifade eden Ortak, “Şu anda çocuklar elbise alırken girdikleri haleti ruhiye, o sevinci gördüğüm zaman bütün çocukların aynı şekilde sevinmesi ayrı bir duygudur. Hedefimiz; bütün çocuklar sevinsin, sevinmeyen çocuk kalmasın, elbisesiz bayrama giren çocuk kalmasın. Bütün yetimleri sevindirip giydirelim ki onlar sevinsin. Siz hayırseverlerimizin yapacağı ayni ve nakdi yardımları anında yerine ulaştırmak üzere Yetimler Vakfı Genç İlçe Temsilciliği olarak her zaman hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

 

Yapılan yardımlardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren ailelerde Yetimler Vakfı’na ve hayırseverlere teşekkür ederek, senede 2 defa bayram olduğunu ve bayramlarda yetim çocukların unutulmaması gerektiğini söylediler

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-