Advert
Bingöl’de Uyuşturucu Operasyonu
Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince icra edilen uyuşturucu operasyonunda 1 kilo 813 gram esrar ele geçirilirken, 2 şüpheli şahıs da gözaltına alındı.
Bingöl’de Uyuşturucu Operasyonu

Bingöl'de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 1 kilo 813 gram esrar ele geçirildi, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce ilimiz genelinde uyuşturucu madde satışı yapan şahıslara yönelik yürütülen çalışmalarda;
Uyuşturucu Madde Kullanmak, Kasten Öldürmeye Teşebbüs ve Hırsızlık gibi 17 suçtan kaydı bulunan A.U. isimli şahsın ilimize yüklü miktarda uyuşturucu madde naklettiği ve uyuşturucu kullanıcılarına satışını yaptığı bilgisi elde edilmiştir.
A.U. isimli şahısın Uyuşturucu Madde Ticareti yaparken kullandığı tezgah tabir edilen adrese 27.05.2021 günü düzenlenen operasyonda yapılan aramalarda;
- Satışa hazır 3 fişek halinde, toplam 30 gram toz esrar maddesi,
- 4 parça halinde, toplam 1kilo 813 gram toz esrar maddesi,
- Uyuşturucu madde tartımında kullanılan 1 adet hassas terazi,
- Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 3.980 TL banknot, ele geçirilmiştir.
Konuyla ilgili olarak A.U. isimli şahıs hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan, şahısla irtibatlı Y.B. isimli şahıs hakkında ise “Uyuşturucu Madde Kullanmak” suçundan tahkikata başlanılmıştır.
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzde işlemleri tamamlanan 2 şüpheli şahıs, 28.05.2021 günü mevcutlu olarak Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilmiştir.
Güvenlik güçlerimiz olarak vatandaşlarımızı uyuşturucu madde tacirlerinden uzak tutmak amacıyla gerek önleme çalışmalarımız, gerekse yakalama çalışmalarımız Bingöl halkının da desteği ile artarak ve kararlılıkla devam edecektir." denildi

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-