Advert
Bingöl Üniversitesi, FLY BVLOS Şirketi ile Protokol İmzaladı
Bingöl Üniversitesi ile FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi arasında protokol imzalandı.
Bingöl Üniversitesi, FLY BVLOS Şirketi ile Protokol İmzaladı


Bingöl Üniversitesi ile Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoparkta kurulan FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi arasında protokol imzalandı. Yapılan protokol kapsamında Bingöl Üniversitesi aracılığıyla FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi tarafından çeşitli eğitimler verilecek.

Üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
“Üniversitemiz ile şirket arasında iş birliğini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilecek faaliyetlerin yürütülmesine ilişkin genel şartları belirlemek üzere 2 Haziran Çarşamba günü Üniversitemiz Rektörlük Binası’nda imza töreni düzenlendi. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın şahit olarak yer aldığı törende Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış TİC. LTD.ŞTİ. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Demirkapu, protokol metnini imzaladı.

İmza töreninden itibaren üç yıl geçerli olacak protokol gereğince, ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknolojilerin transferini sağlamak, teknoloji transferi için danışmanlık ve transfer sonrası ilgili eğitimleri sağlamak amacıyla GTÜ Teknoparkta kurulan FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi tarafından ‘GVC UAV, GVC PRO UAV, BVLOS UAV, Kurumsal UAV eğitimleri verilecek.

Yapılan protokolle Üniversitemiz tarafından “eğitim verecek hocaların misafirhanede konaklaması, şirket faaliyetlerini sürdürebilmesi için ofis tahsisi, üniversitenin kampüsünde uçuş eğitim faaliyetlerinin yapılması için uygun alanın tahsis edilmesi, eğitimde kullanılacak insansız hava araçları (İHA) ve ekipmanları için üniversitenin kampüs alanında korunaklı yer tahsis edilmesi ve güvenliklerinin sağlanması” gibi olanakların sağlanacağı kararlaştırıldı. Eğitimler sonucunda kursiyerlere uzmanlık sertifikası dağıtılacak.”

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-