Advert
Şerafettin Yaylası'nda Festival Gerçekleştirildi
Solhan Şerafettin Yaylası'nda düzenlenen festivalin bu yılki organizasyonu Solhan Belediyesi ile Solhan Atlı Spor Kulübü Derneği koordinesinde gerçekleştirildi.
Şerafettin Yaylası'nda Festival Gerçekleştirildi

 Solhan Belediyesi ile Solhan Atlı Spor Kulübü Derneği koordinesinde Solhan Şerafettin Yaylası'nda düzenlenen festivalde at yarışları düzenlendi.

Festivale Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 Şerafettin Yaylasında at yarışlarına ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, "İnanıyoruz ki önümüzdeki yıllarda daha yoğun katılımlı etkinlikler yapmak suretiyle bu bölgelere geleceğiz. Yeter ki huzur olsun. Amacımız hem vatandaşlarımıza burada güzel bir etkinlik izletmek hem de gelecek nesillere bu kültürümüzü taşıyabilmek. Onun için mücadele ediyoruz. İnşallah Rabbim bu gayretlerimizi boşa çıkarmaz."dedi.

 Festivalde, yöresel rahvan at yarışı, dörtnal at yarışı, atlı olarak sekme ve post oyunu, vatandaşların katılımı ile atletizm koşusu,  voleybol ve futbol sahası yapılarak vatandaşların eğlenceli zaman geçirmesi sağlandı. Doyasıya eğlenen vatandaşlara yemek ikram edildi.

 Festival, yarışmalarda dereceye giren vatandaşlara verilen hediyelerle sona erdi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-