Advert
Umut Kervanı, 218 Aileye Yardımda Bulundu
Bingöl Umut Kervanı Derneği, Haziran ayında 218 aileye 50 bin 85 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.
Umut Kervanı, 218 Aileye Yardımda Bulundu

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2021 yılı Haziran ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.
Her geçen gün çalışma halkalarını genişleten Bingöl Umut Kervanı Derneği, mazlum ve muhtaçların adeta umudu haline gelerek; yardımlarla muhtaç, kimsesiz, fakir ve yetimlerin ihtiyaçlarını hafifletmenin gayreti içerisinde çalışmalarını yürütüyor.
Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor.
218 Aileye 50 Bin 85 TL Değerinde Yardım Yapıldı
Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Demir, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak Haziran ayında 130 aileye 20 bin 665 TL değerinde gıda yardımı, 72 aileye 7 bin 920 TL değerinde et yardımı, 16 aileye 10 bin 41 TL nakit yardımında bulunduk. Ayrıca 21 yetim çocuğumuzu da giyindirdik. Bununda nakit karşılığı 11 bin 500 TL’dir. Toplamda 218 aileye 50 bin 85 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.
Allah Yolunda İnfak Etmekten Korkmayalım
Gerçek zenginliğin gönül zenginliği olduğuna vurgu yapan Demir, “Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ve Güzide Ashabı’nın (r.anhüm) hayatına baktığımız zaman ellerinde hiç bir şey kalmayacaklarını bile bile her daim Cenâb-ı Hak için tasaddukta bulunmuşlardır. Bizlere de infak ahlâkında daim olmayı, sevdiğimiz şeylerden infak etmedikçe gerçek iyiliğe, sevaba erişemeyeceğimizi göstermişlerdir. Peygamberimiz (s.a.v.) bir Hadis-i Şeriflerinde: “Zenginlik mal zenginliği değildir. Gerçek zenginlik gönül zenginliğidir.” buyurarak kalbimizi, gönlümüzü dünyaya karşı zahit olmaya, Allah yolunda infaktan korkmamak hususu ve diğer yüksek meziyet ve faziletlere davet etmiştir. Bir hurma ile dahi olsa tasadduk etmemizi bizlere öğütleyen Efendimiz (s.a.v.) ümmetine infakın herkes için mümkün olabileceğini ve bu nimetten en yüksek bir gayret ile istifade edilmesinin yollarını göstermiştir. Rabbim hepimize kendi rızası gereğince tasaddukta bulunmamızı nasip eylesin” diye konuştu.
Çalışmalarımıza Ara Vermeden Devam Ediyoruz
Zenginler ile muhtaçlar arasında köprü vazifesi gördüklerini kaydeden Demir, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Umut Kervanı olarak Ramazan ayında bizlere başvuran yaklaşık 100 ailemizi tespit etmek için yollara revan olduk. Evlerini ziyaret ettik durumlarını değerlendirdik. Nihayetinde siz hayırseverlerimizin bizlere verdiği yardımları bu ailelerimize verdik. Faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Ayrıca Kurban Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle faaliyetlerimize ara vermeden çalışıyoruz. Siz hayırsever kardeşlerimizi kurban vermeye davet ediyoruz. Nasip olursa tespit ettiğimiz fakir ve muhtaç ailelere bu etleri ulaştıracağız. Kurban bedelimiz 1.250 TL’dir. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Bize Ulaşın
Demir, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:
“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70
Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş
IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı”

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-