Advert
Yaz Kur'an Kursları Başladı; Haydi Çocuklar Camiye!
Solhan İlçe Müftülüğünün çocuklar ve gençler için 5 Temmuz-20 Ağustos arası devam edecek yaz Kur'an kursları başladı.
Yaz Kur'an Kursları Başladı; Haydi Çocuklar Camiye!

Bugün başlayacak Yaz Kur'an Kurslarının başta öğrenciler olmak üzere çocuklar ve gençler için bir fırsat olduğu, bu nedenle ebeveynlerin çocuklarını Kur'an-ı Kerim kurslarına göndermeleri tavsiye ediliyor.
Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl okulların tatile girmesiyle birlikte cami ve Kur'an kurslarında açtığı "Yaz Kur'an Kursları", bu yıl da Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle yaş gruplarına göre çevrimiçi veya yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleştirilecek.
2021 yılı yaz Kur'an kurslarında eğitim öğretim tek dönem halinde 5 Temmuz-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılması planlanıyor.
Başvurular, 11 Temmuz'a kadar cami, Kur'an kursları veya "www.diyanet.gov.tr" üzerinden yapılabiliyor.
Kur'an kurslarına 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler katılabilecek. Buna göre 4-9 yaş grubu öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur'an kursuna yüz yüze olarak veya web sitesi üzerinden başvuru yapabilirken bu gruba sadece yüz yüze eğitim verilecek.
10-15 yaş arası öğrenci velileri ise başvurularını yüz yüze veya web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirken eğitimleri tercihlerine göre yüz yüze veya çevrimiçi olacak.
Yine 16-22 yaş arası öğrencilerin başvuruların web sitesi üzerinden alınacak, eğitimleri ise sadece çevrimiçi yapılacak. 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-