Advert
Üniversiteye 4 Bin 865 Kontenjan
Bingöl Üniversitesine 2021-2022 öğretim yılı için 4 bin 865 kontenjan ayrıldığı bildirildi.
Üniversiteye 4 Bin 865 Kontenjan

Bingöl Üniversitesinden yapılan açıklamada, üniversiteye bin 948’i lisans, 2 bin 917’si ön lisans olmak üzere toplam 4 bin 865 öğrenci kontenjan ayrıldığı belirtildi. 2020-2021 yılında 3 bin öğrencinin mezun olduğu belirtilen açıklamada, kontenjanların tam dolması durumunda öğrenci sayısının 18 bine yakın olacağı ifade edildi.

Açıklamada, “Daha önce öğrenci alımı durdurulan Ziraat Fakültesi ‘Bahçe Bitkileri Bölümü’ ile Teknik Bilimler MYO El Sanatları Bölümü ‘Halıcılık ve Kilimcilik Programı’ bu yıl yeniden öğrenci alırken, Gıda Tarım ve Hayvancılık MYO ‘Gıda Kalite Kontrolü Analiz’i ile ‘Gıda Teknolojisi’ programlarına bu yıl ilk kez öğrenci alınacak” denildi.

Bingöl Üniversitesi’nin obez bir üniversite olmadığını belirten Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak da, “Nicelik olarak büyümeye devam eden Üniversitemiz aynı zamanda nitelik olarak kalitesini ortaya koymaktadır. Üniversitemiz; ‘Bölgesel Kalkına Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı’,  ‘Dijital Dönüşüm’ ve ‘YÖK Anadolu Projesi’ gibi alanlarda pilot üniversite olarak çalışmalarına devam ediyor. Fiziki ve akademik anlamda çok iyi bir altyapıya sahip olan Üniversitemiz,  modern bir kampüsle, güzel sosyal yaşam alanı ile bir bilim ve kültür merkezidir. Bizi tercih eden öğrencilerimiz mutlu olacaktır. Her bölüm ve programımızda uygulama alanları çağın gereklerine göre dizayn edilmiştir.” dedi.

ÖSYM tarafından yayınlanan 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na göre üniversitelere yerleştirme tercihleri 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-