Advert
Bingöl’den Afrika’ya Mobilya İhracatı
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulunan Benin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Coffi Jacques TOKOGNON, İş adamı Yılmaz Demir ile Bingöl mobilya sektörü temsilcileri bir araya geldi.
Bingöl’den Afrika’ya Mobilya İhracatı

Benin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Coffi Jacques TOKOGNON, “Bingöl’e gelmekten ve sizlerle tanışmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ile Benin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Bingöl’den Benin’e ihracat gerçekleştireceğiz. Her iki taraf içinde bu işbirliğinin fayda sağlamasını temenni ediyoruz.” dedi.

Bingöl Ticaret Sanayi Odasında ilk ziyareti gerçekleştiren Kamerun-Afanloum Belediye Başkanı Marie Angele Meyanga, “ Bingöl’ün mobilya ve inşaat sektöründe geliştiğini belirtmek isterim ve bu gelişmeleri Kamerun’a da taşıyacağımıza inanıyoruz. Kamerun’a yapılacak olan ihracat için heyecan duymaktayız. Bingöl’ü çok beğendim, ziyaretlerimiz sık sık devam edecektir.” İfadelerine yer verdi.

Her iki ziyarette de ön ayak olan, 2015 yılında Luxembourg’da yılın iş adamı seçilen, Türkiye ve Afrika arasında iş adamlarını bir araya getirmek ve karşılıklı ticaret ve iki ülke arasında köprü konumunda olan Bingöllü iş adamı Yılmaz Demir, “Bingöl’ü Afrika’ya tanıtmaktan mutluluk duyuyorum. İlimizin ihracat rakamlarının yükselmesi gerekmektedir. Biz de bu konuda İlimize olan borcunuzu ödemek için elimizden gelen tüm çalışmaları yürütmekteyiz. Kamerun-Afanloum Belediye Başkanı Marie Angele Meyanga ve Benin Ticaret Sanayi Odası Başkan Vekili Coffi Jacques Tokognon gerçekleştirdikleri ziyaretlerden memnun kaldıklarını belirtiler. İlimiz Mobilya sektörü temsilcileri ile yapılan istişare toplantıları verimli geçti. Bu ihracatta Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği görmek ilişkilerin sağlamlaşmasını sağlayacaktır.” dedi.
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Mehmet Ekin ise, “ İlimizin ihracat oranının yükselmesi için Oda olarak gayret göstermekteyiz. Bu ziyaretler bizleri mutlu etti. Gerek mobilya gerek inşaat sektöründe İlimizden Afrika’ya katkı sağlayabilmek gurur verici olacaktır. Güvenli bir ticaret zeminin oluşabilmesi için üyelerimizin hizmetinde olacağız.” İfadelerini kullandı.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-