Advert
Başkan Kızılboğa’dan Gazetemize Ziyaret
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa esnaf ziyaretleri kapsamında beraberindeki heyetle birlikte gazetemizi ziyaret etti.
Başkan Kızılboğa’dan Gazetemize Ziyaret

Yapılan ziyarette Solhan’ın sorunlarını dinlediklerini belirten Kızılboğa, “Solhan’ın özellikle bir kavşak sorunu var, kazalara sebebiyet veriyor. Burada vatandaşlarımız bu konuyu da dile getirmemizi istediler. Bu konuda da yetkilileri göreve çağırıyoruz.” dedi.
Yapılan ziyaretler kapsamında Solhan Haber’e de uğrayan İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, İYİ Parti Solhan İlçe Başkanı Servet Azkaç, il ve ilçeden gelen partililer eşlik etti.
Başkan Kızılboğa, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
 “Bugün Solhan’da esnafımızı dinledik, onların sıkıntılarını sorduk. Bir çok esnaf özellikle ulusal marketlerin küçük esnafı daha da küçülttüğünü söyledi. Köylü vatandaşlarımızla kahvehane önlerinde sohbet etme imkânımız oldu. Köylülerimiz de özellikle yollardan çok şikayetçi. Solhan iktidara hep en yüksek desteği vermiş ama hak ettikleri hizmeti alamadıklarından şikayetçiler. Biz de parti olarak vatandaşın sesi olmak için, vatandaşın eksik gördüklerini söylemek isteyip’te seslerini duyuramadıklarını duyurmak için buradayız. Bize bir muhalefet görevi vermiş bu millet. Yarın nasip olur iktidar görevi verirse bugün onların eksik gördüklerini, eksik olduğunu söylediklerini, bir sözde verdik sizin aracılığınızla söyleyeyim, bugün onların yapmadıklarını -bireysel taleplerden bahsetmiyorum genel sorunlardan bahsediyorum- biz iktidara geldiğimiz zaman İYİ Parti olarak bunları yapmaya talibiz. Yapmadığımız zaman yakamıza yapışın dedik. Vatandaşımıza şu sözü verdik. O gün bunun hesabını sorabilirsiniz dedik.”

Vatandaşlar tarafından güzel karşılandıklarını, herkesin ekonomiden çok dertli olduğuna değinen Kızılboğa konuşmalarına şu şekilde devam etti: “Bir veterinerimizi ziyaret ettiğimizde orada besicilerimiz vardı. Durumların nasıl olduğunu sorduğumuzda, girdilerin çok yüksek olması, yem fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı onlar da çok şikayetçi. Çok affedersiniz hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için hayvan satmak zorunda kaldıklarını ve bu da her seferinde daha da küçüldüklerini gösteriyor. Devletimizin özellikle hayvancılığa ciddi şekilde teşvik desteği vermesi lazım. Bingöl genelinde konuşursak hayvancılığa çok elverişli bir yer. 90’lı yıllarda daha terör olayları baş göstermeden Bingöl’ün yüzde 75’i geçimini hayvancılıkla sağlayan bir ildi ve kimse muhtaç değildi veren eldi şimdi alan el pozisyonuna gelmiş. Yani nüfusumuzun yüzde 75’i geçimini hayvancılıkla sağlarken yanındaki 3-5 kişiye destek verebiliyordu, zekatını veriyordu. Fakirlerde verilen o zekatlarla kimseye muhtaç kalmadan yaşayabiliyordu. Şimdi kendi köyümden örnek vereyim. Yaklaşık 400 hanelik bir köy bahsettiğimiz o 90’lı yıllarda ciddi hayvancılık yapılıyordu. Köyde en fazla 4-5 fakir aile vardı. Şimdi köyün yarısı devletten sosyal destek alır duruma gelmiş. Yani insanlarımızın genelde ne kadar fakirleştiğini gösteriyor. Bingöl’ün kalkınmasının en büyük desteği hayvancılığa yapılacak yatırımla olur, üretimle olur. İnsanlarımız bugün geleceğini kendi rızkını dışarıda aramak zorunda kalıyor. Bu ülkemizin kaderi olmamalı, ilimizin kaderi olmamalı. Ne zaman üretmeye başlarsak o zaman düzlüğe çıkacağımıza inanıyorum.”

‘Yol Devletin Asli Görevlerinden Bir Tanesidir’
Kızılboğa son olarak Solhan’ın kavşak sorununa değinerek,“Solhan’ın özellikle bir kavşak sorunu var, kazalara sebebiyet veriyor. Burada vatandaşlarımız bu konuyu da dile getirmemizi istediler. Bu konuda da yetkilileri göreve çağırıyoruz. Karayollarının buna çözüm getirmesi gerekiyor. Bir kaza olduğunda ambulansın ters yönden gittiğini söyleyenler oldu. Hastaya yetişinceye kadar belki bir dakika bile uzun bir süredir çünkü can kurtarmaya gidiyor. Bunun için de yetkililerin gereğini yapmasına davet ediyorum. Yol devletin asli görevlerinden bir tanesidir. Memleketteki insanlara bu lütuf olarak sunulmamalıdır.” dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert