Advert
Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi İhale Edildi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bingöl Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi ihalesi gerçekleştirildi.
Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi İhale Edildi

Türkiye'nin 81 ilindeki yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yeni millet bahçesi projeleri için start verdi.

TOKİ yeni projeleri kapsamında Bingöl Merkez'de yeni bir millet bahçesi hayata geçirecek. Bingöl Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi projesinin ihalesi gerçekleşti. Proje içerisinde; çocuk oyun alanları, spor sahaları, yürüyüş yolları ve diğer sosyal donatılar yer alacak. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacağı belirtilirken, projenin 450 günde tamamlanması hedefleniyor.

 

“33 Bin Metrekarelik Alana İnşa Edilecek”

Geçtiğimiz haftalarda projenin detaylarını paylaşan Başkan Arıkan, toplam 33 Bin metrekarelik alan üzerinde uygulanacak proje ile şehrin sosyal hayatının ve ekonomisinin canlanacağı yeni sosyal yaşam alanları inşa edileceğini vurgulamıştı.

Başkan Arıkan, “Projemizde başlıca; Fuar ve sergi alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme alanları, eğlence alanları, kafeteryalar kütüphane, botanik bahçesi uygulamalı bitki yetiştiriciliği eğitim alanı, spor tesisleri ile otopark alanları yer alacak. İhale sürecine müteakip tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra yapım işine start verilecek İnşallah” ifadelerine yer vermişti. (Haber Merkezi)

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert