Advert
Bingöl’de Beş Sondaj Kuyusunun Dördü Faaliyete Girdi
Bingöl Belediyesi çalışmalarına start verdiği 5 sondaj kuyusundan 4’ünü tamamlayarak faaliyete aldı. Kuraklık sonrası mahallelerde azalan kaynaklara takviye yapılırken, yeşil alanlar da sulanıyor.
Bingöl’de Beş Sondaj Kuyusunun Dördü Faaliyete Girdi


Bingöl Belediyesi son yılların en kurak döneminin yaşandığı kentte, içme suyu hatlarına takviye yapmak ve yeşil alanların sulanmasında kullanılmak üzere 5 mahallede çalışmalarına start verdiği sondaj kuyularından 4’ünü tamamlayarak faaliyete aldı.
Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de şiddetli kuraklık etkili olduğu ve buna bağlı olarak su seviyelerinde ciddi oranda azalmaların yaşandığını bildiren Bingöl Belediyesi, içme suyu ihtiyacına yönelik çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.
Açıklamada, “Kentte yaşanan kuraklık etkisini azaltmak, vatandaşlarımızın su ihtiyacını karşılayan hatlara takviye için 612 Bin TL yatırım tutarıyla açtığımız 5 sondaj kuyusundan 4’ünde çalışmalar tamamlandı. İçmeler Mahallemizde 12 lt/sn, Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi’nde 10 lt/sn, Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde 10 lt/sn, Gündoğdu Kavşağı’nda 9 lt/sn, debili su elde edildi. Yeni Mahalle’deki çalışma da devam ediyor” denildi.

Tasarruf Çağrısı
Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yağışların yüzde 75 oranında azaldığı anımsatılan açıklamada, vatandaşlara tasarruf çağrısı yapıldı.
Küresel ısınmayla birlikte kentteki su seviyesinin kritik sınırın altına düştüğü vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yağışların olmaması kuraklık sorununu beraber getiriyor. Son yılların en kurak dönemini yaşadığımız bu günlerde halkımızın su tasarrufu konusunda özen göstermesi, bilinçsizce tüketimin önüne geçilmesi gelecekte yaşanacak su kıtlığının önlenmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Her damlanın çok kıymetli olduğunu unutmamalı ve birçok klasik tasarruflu kullanımı sağlayacak yöntemlerin uygulanması yararlı olacaktır” denildi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert