Advert
Kaymakam Çetin, Göreve Başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan son Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Solhan’a atanan Kaymakam Muhammed Çetin, göreve başladı.
Kaymakam Çetin, Göreve Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı Kahramanmaraş Pazarcık Kaymakamlığına, Elazığ Maden Kaymakamı Muhammed Çetin de Solhan Kaymakamlığına atanmıştı.

Elazığ Maden Kaymakamı iken Solhan’a atanan Kaymakam Muhammed Çetin, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü göreve başladı.

Göreve başlayan Kaymakam Çetin’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. İlçede faaliyet gösteren Solhan Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmed Çiftçi, Solhanın Sesi Gazetesi yetkilisi Abdullah Bildik ile gazete çalışanları Kaymakam Çetin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Solhan’ın sosyal durumu ve gazetelerin durumu ele alındı. Hayırlı olsun dilekleri ve hayırlı çalışmalar temennileri ile ziyaret son buldu.

Muhammed Çetin Kimdir?

Solhan yeni kaymakamı Muhammed Çetin;

1987 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Ankara’da, lisans eğitimini ise 2011 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı.

2013-2014 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişi Yardımcısı, 2014-2015 yılları arasında ise İçişleri Bakanlığı’nda İçişleri Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı.

2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanıp, Kırıkkale ili Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kırıkkale ilinde valilik stajını, Artvin ili Hopa İlçesi ve Amasya ili Merzifon ilçesinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında, Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını tamamlamasının ardından sırası ile Afyonkarahisar ili Hocalar ilçesi, Ankara ili Güdül ilçesi, Çorum ili Kargı ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Ankara’da İçişleri Bakanlığınca düzenlenen dil kursunun ardından, gittiği İngiltere Liverpool’da 8 ay süre ile dil eğitiminin yanı sıra çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu.

2018-2020 yılları arasında Düzce İli Yığılca Kaymakamlığı yaptıktan sonra 2020 yılında Elazığ Maden ilçesine atanmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de  yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Solhan Kaymakamı olarak atanmıştır.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert