Advert
İŞKUR TARAFINDAN SOLHAN'A 12 İŞÇİ ALACAK
İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 6 aylığına çalıştırmak üzere kura yöntemi ile İlçe Milli Eğitim bünyesinde10 işçi alımı, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ise 2 işçi alımı yapacağını duyurdu.
İŞKUR TARAFINDAN SOLHAN'A 12 İŞÇİ ALACAK

İŞKUR ile İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 137 kişi, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne 7 kişi, İl Müftülüğüne 5 kişi toplam 149 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 13 Eylül 2021 17 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için katılımcı şartları:

“Kuruma kayıtlı işsiz olmak 18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almamak Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (4.238,85 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorqusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar. Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü haricindeki başvurular için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır. Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede sigortalı olunmaması.

Katılımcılar, % 100 noter kurası ile belirlenecektir.”

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert