Advert
AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞI YAPILDI
Her yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanacak Amatör Spor Haftası açılışı Şehir Stadında gerçekleştirildi.
AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞI YAPILDI

Hafta boyunca il merkezi ve ilçelerde çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanacak açılış programı Gençlik ve Spor Müdür V. Ali Rıza Akarca, Spor Şube Müdürü Abdurrahman Demir, ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu antrenörler ve sporcuların katılımıyla yürüyüş korteji ile başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam eden programda Günün anlam ve önemini belirten konuşma Gençlik ve Spor Müdür V. Ali Rıza Akarca tarafından yapıldı.
Akarca "Amatör spor haftası, Ülkemizde spor bilincinin artırılmasında, gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasında önemli bir faktördür. Gençlerimizin gelişimi için fedakârca hizmet eden amatör spor kulüplerimizin yöneticilerine, antrenörlerimiz ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Hafta boyunca yapılacak etkinliklerle 7'den 70'e herkesi amatör sporla buluşturmayı hedefliyor ve tüm vatandaşlarımızı tesislerimizde spor yapmaya davet ediyoruz.  Amatör Spor Hafta'mız kutlu olsun."dedi.
Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında hafta boyunca Kort tenisi, Atletizm, Basketbol, Kano, Taekwondo, Judo ve Masa tenisi müsabakaları düzenlenecek.
Haber Merkezi

Kategori: SPOR
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert