Advert
MUHTAR’DAN ‘TAPULARINIZI ALIN’ ÇAĞRISI
Mahallenin daha iyi hizmetler alabilmesi için hak sahiplerinin tapularını almasını isteyen Muhtar Karabulut, “Otuz yıllık sorun çözüldü. Afet konutları hak sahipleri tapularını alıyor.” diyerek tapuları alma çağrısında bulundu.
MUHTAR’DAN ‘TAPULARINIZI ALIN’ ÇAĞRISI

Solhan Yeşilova Mahallesi'nde 30 yıl önce yapılan ancak bu yıla kadar henüz bir girişim olmadığı için verilmeyen afat konutları tapuları, 2021 yılı itibariyle verilmeye başlandı.

Bu yıla kadar konutların bir tapusu olmadığı için istenilen bazı hizmetleri alamadıklarını belirten Yeşilova Mahalle Muhtarı Harun Karabulut, “Yaklaşık 30 yıl önce Yeşilova Mahallesi'nde yapılan Afet konutları, bu süre zarfında hak sahiplerine çeşitli nedenlerden dolayı tapuları verilmemişti. Yaptığımız çalışmalar neticesinde 2021 yılının ilk ayından itibaren tapular verilmeye başladı. Konut sahiplerinden istediğimiz konutların borçlanmalarını ödemeleridir. Borçlanmalarını ödedikleri taktirde tapularını alacaklardır. Tapularını almalarına hiçbir engel/sorun yoktur. Tapular hak sahiplerinde olmadığı için, afet konutları adı altında olduğundan mahalleli bir takım hizmetlerden mahrum kalıyor. Hak sahipleri tapularını aldıkları taktirde mahalleye kentsel dönüşüm girebilir, ancak bu durumda tapuların tamamı hak sahiplerine verilmediği için bu istek gerçekleştirilemiyor. Mahallelimizden isteğimiz öncelikle borçlandırmalarını ödeyip hak ettikleri tapularını almalarıdır. Bu vesile ile hali hazırda kullanılamayan konutlarımızı kentsel dönüşüm ile yenileyip mahallemize daha güzel yapılar kazandırarak mahallemizi güzelleştirip her türlü hizmeti kazandırmak istiyoruz.” dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert