Advert
as

MUHTAR’DAN ‘TAPULARINIZI ALIN’ ÇAĞRISI

MUHTAR’DAN ‘TAPULARINIZI ALIN’ ÇAĞRISI

Mahallenin daha iyi hizmetler alabilmesi için hak sahiplerinin tapularını almasını isteyen Muhtar Karabulut, “Otuz yıllık sorun çözüldü. Afet konutları hak sahipleri tapularını alıyor.” diyerek tapuları alma çağrısında bulundu.

Solhan Yeşilova Mahallesi'nde 30 yıl önce yapılan ancak bu yıla kadar henüz bir girişim olmadığı için verilmeyen afat konutları tapuları, 2021 yılı itibariyle verilmeye başlandı.

Bu yıla kadar konutların bir tapusu olmadığı için istenilen bazı hizmetleri alamadıklarını belirten Yeşilova Mahalle Muhtarı Harun Karabulut, “Yaklaşık 30 yıl önce Yeşilova Mahallesi'nde yapılan Afet konutları, bu süre zarfında hak sahiplerine çeşitli nedenlerden dolayı tapuları verilmemişti. Yaptığımız çalışmalar neticesinde 2021 yılının ilk ayından itibaren tapular verilmeye başladı. Konut sahiplerinden istediğimiz konutların borçlanmalarını ödemeleridir. Borçlanmalarını ödedikleri taktirde tapularını alacaklardır. Tapularını almalarına hiçbir engel/sorun yoktur. Tapular hak sahiplerinde olmadığı için, afet konutları adı altında olduğundan mahalleli bir takım hizmetlerden mahrum kalıyor. Hak sahipleri tapularını aldıkları taktirde mahalleye kentsel dönüşüm girebilir, ancak bu durumda tapuların tamamı hak sahiplerine verilmediği için bu istek gerçekleştirilemiyor. Mahallelimizden isteğimiz öncelikle borçlandırmalarını ödeyip hak ettikleri tapularını almalarıdır. Bu vesile ile hali hazırda kullanılamayan konutlarımızı kentsel dönüşüm ile yenileyip mahallemize daha güzel yapılar kazandırarak mahallemizi güzelleştirip her türlü hizmeti kazandırmak istiyoruz.” dedi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum