Advert
TYP KASAMINDA SOLHAN'DA 2 KİŞİ İSTİHDAN EDİLECEK
İŞKUR ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında 5 kişinin istihdam edileceği duyuruldu. Kura sonucu belirlenip istihdam edilecek kişilerden 2'sinin Solhan'da çalıştırılacağı belirtildi.
TYP KASAMINDA SOLHAN'DA 2 KİŞİ İSTİHDAN EDİLECEK

İŞKUR ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında 5 kişinin istihdam edileceği belirtilen duyuruda; Bingöl Merkez: 1, Genç: 1, Kiğı: 1, Solhan: 2 kişinin istihdam edileceği aktarıldı.
5 kişinin istihdam edileceği belirtilen duyuruda şunlar aktarıldı:
"İŞKUR ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 5 (Merkez: 1, Genç: 1, Kiğı: 1, Solhan: 2) kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 11.10.2021 – 15.10.2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.

KATILIMCI ŞARTLARI
Kuruma kayıtlı işsiz olmak
18 yaşını tamamlamış olmak
Emekli ve malul aylığı almamak
Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin bir buçuk katını (4.238,85 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.
Başvurular için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.
Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede sigortalı olunmaması.
Katılımcılar, % 100 noter kurası ile belirlenecektir.
Kura Yeri: Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şehir Spor Salonu
Kura Tarihi: 19.10.2021 Saat: 10:00
Başvurular COVİD-19 nedeniyle İl Müdürlüğünden alınmayacak olup İŞKUR e-şube ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Programı 01 Kasım 2021 tarihinde başlayacak, 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Haber Merkezi

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert