Advert
'A.RIZA' ÖZEL SEÇKİ ÖDÜLÜ ALDI
Solhanlı Yönetmen Muhammed Oya ve Yücel Albayrak'ın çektiği 'A.Rıza' adlı yapım Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'nde özel seçki ödülüne layık görüldü.
'A.RIZA' ÖZEL SEÇKİ ÖDÜLÜ ALDI

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Bingöl Uluslararası Kısa Film Festival'inde ödüller sahiplerine verildi.
Solhanlı hemşehrimiz Muhammed Oya ve ekip arkadaşı Yücel Albayrak'ın  yapımını üstlendiği 'A.Rıza' adlı kısa film, özel seçki ödülüne layık görüldü.
Bingöllü ressam Ali Rıza Kılıç'ın kendi anlatımıyla sanat yaşamına başlangıcını, sanat ve kendi hayatına dair bilgileri görsel bir şölen eşliğinde sunulduğu “A.Rıza” katıldığı ünlü aktör Mehmet Aslantuğ'un başkanlık ettiği jüri tarafından 3. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'nde özel seçki ödülüne layık görüldü.

Yönetmen Muhammed Oya, “İlk ödülümüz olduğu için ayrı bir heyecanlıydık. Bizleri bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederim.” diye duygularını ifade etti. 

Ressam Ali Rıza Kılıç ise kendi yaşamı ve sanat yaşamına yer verilen belgeselin ödül almasını onur verici olarak nitelendirirken, ikinci bahar diyerek kısa süre önce yeniden başladığı sanat serüveninde gördüğü ilginin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert