Advert
SAADET PARTİSİNDEN SOLHAN HABER’E ZİYARET
Solhan İlçe ziyaretleri kapsamında Solhan Haber'i ziyaret eden Saadet Partisi GİK Üyesi Muammer Bilgiç, “Birçok konuda Türkiye'de yeniden yapılanmaya ihtiyaç var” dedi.
SAADET PARTİSİNDEN SOLHAN HABER’E ZİYARET

Gazetemizi ziyaret eden Saadet partisi GİK üyesi Muammer Bilgiç’e, İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki ,İl Müfettişi Nusrettin Aytunç ile Solhan İlçe başkanı Emrah Topluk eşlik etti.

İlçedeki siyasi partileri ziyaret ettiğini belirten Saadet partisi GİK üyesi Muammer Bilgiç, “Bugün İl Başkanımız, il müfettişimiz ve ilçe başkanımızla Solhan İlçemizde ziyaretlerde bulunduk. Siyaset kutuplaştırma nefret diliyle, kinle öfkeyle yapılmaz. Oturup konuşularak yapılır. Bu bağlamda da biz bütün partileri ziyaret ediyoruz. Diğer taraftan ülkemizde hukuk sıkıntısı var. Hukuk fiile göre değil, faile göre işliyor. Diğer taraftan beraat eden takipsizlik kararı alan kanun hükmünde kararnameyle ihraç edilmiş insanların mağduriyeti var. Ceza alanlarda aldıkları cezanın adil bir yargılanma sonucunda olmadığını düşünüyorlar ve bizde bunun haklı olduğuna inanıyoruz. Diğer taraftan bu bölgeden belediyelere kayyum atanıyor, belediye meclisleri feshediliyor, hatta muhtarların yerine kayyum atanıyor. Yerine kayyum atanmış Belediye Başkanları beraat ettiği halde göreve iade edilmiyor tekrar mahkeme süreci uzatılmaya çalışılıyor. Gençlerin geleceğe dair umutlarında sıkıntı var. Eyt’liler emekli olamamanın sıkıntısını yaşıyorlar. Dolardaki artış, yemdeki artış, hem üreticiyi hem esnafı sıkıntıya sokuyor. Bir de işte iki gündür gündemde olan elçilerin sınır dışı edilmesi. Bunlar Türkiye’de sistemin oturmadığını laçkalaştığını, çürüdüğünü gösteriyor. Dün yine bir haber 36 saat nöbet tutan bir doktor yorgun olduğu için trafik kazası yapıyor. Birçok konuda Türkiye de yeniden yapılanmaya ihtiyaç var. Fakat bu ülkeyi gererek kutuplaştırarak olmaz. Mutlaka iktidarın nefret dilinden, kutuplaştırmadan, ötekileştirmeden vazgeçmesi gerekiyor. Diğer taraftan siyasetle ilgilenen kanaat önderi olan herkesin birbiriyle selamlaşması, kucaklaşması, oturması bu meselelerin çözümünü kolaylaştıracaktır. Buna inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert