Advert
as

MEVLİD-İ NEBİ GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENECEK

MEVLİD-İ NEBİ GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından Türkiye Geneli Ortaokul öğrencilerine yönelik Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması düzenleneceği duyurusu yapıldı.


Türkiye Geneli Ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması çevrimiçi olarak gerçekleşecek.
Ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenecek bilgi yarışmasında kaybedenin olmayacağına vurgu yapan İlçe Müftüsü Eyüphan Toprak; “Ülkemiz genelinde düzenlenecek olan Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması ile gençlerin bilgi seviyelerini ölçmekten ziyade yarışma vesilesi ile Hz. Peygamber (s.a.s.)’i tanıma, onun mesajını anlama, öğrencilerin milli ve manevi duygularını geliştirme ve Başkanlık çalışmaları ile tanıştırma hedeflenmektedir. O yüzden yarışmaya katılacak olan öğrencilerimizin kaybedeni olmayacak olup her bir öğrenci Peygamber (s.a.s) Efendimizi daha iyi tanıyacaklardır. Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi. 
Açıklamanın devamında ise yarışma hakkında bilgilendirmede şu ifadeler yer aldı:
"Gençlik Bilgi Yarışması Başvurular yarisma.diyanet.gov.tr adresinden bireysel olarak internet yoluyla yapılarak, 04 Aralık 2021 tarihinde saat 14:00’da çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.
Yarışmacılar Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yer alan Hz. Muhammed’in Hayatı (Prof. Dr. Casim Avcı - Mevlana İdris) adlı eserden sorumlu olacaklardır.
Yarışmacılar http://yayinsatis.diyanet.gov.tr/ adresinden yahut satış bürolarından söz konusu eseri temin edebileceklerdir. Ayrıca dileyen yarışmacılar söz konusu esere https://yayin.diyanet.gov.tr/Product/Detail?productId=2286 adresinden PDF formatında ulaşabileceklerdir.
Başvurular 01 Kasım 2021’de başlayıp, 01 Aralık 2021 saat 23.59’a kadar devam edecektir. Sınav sonuçları ise 10 Aralık 2021 tarihinde yarisma.diyanet.gov.tr adresi üzerinden açıklanacaktır.
T.C. vatandaşı olmayan yabancı öğrenciler de herhangi bir ortaokula kayıtları bulunması halinde yarışmaya başvurabileceklerdir.
Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları hususunda kendi beyanları esas alınacak olup yarışmayı kazandıkları takdirde bilgilerini ibraz etmeleri istenecektir.
Yarışmanın tanıtım ve duyuru aşamasında gençlik koordinatörleri, gençlik merkezlerinde görevli manevi danışmanlar, KYK ve TDV yurtlarında görevli manevi danışmanlar ile Başkanlık gençlik çalışmalarında görev alan diğer personel aktif olarak görev alacaklardır.
Yarışma neticesinde her ilden ilk üçe giren öğrencilere Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri aracılığı ile il müftülükleri tarafından aşağıdaki ödüller verilecektir:
İl birincisine: 500 TL, İl ikincisine: 300 TL, İl üçüncüsüne: 200 TL
Türkiye geneli sıralamada ilk 10 içerisine giren öğrencilere Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri aracılığı ile aşağıdaki ödüller verilecektir:
Birinciye: 10.000 TL, İkinciye: 7.500 TL, Üçüncüye: 5.000 TL, Dördüncüye: 2.500 TL, Beşinciye: 1.000 TL, Altıncıya: 1.000 TL, Yedinciye: 1.000 TL, Sekizinciye: 1.000 TL, Dokuzuncuya:1.000 TL, Onuncuya: 1.000 TL
Yarışmaya ilişkin itirazlar yarışma tarihini takip eden 7 gün içerisinde elektronik posta yoluyla genclik@diyanet.gov.tr adresine yapılabilecektir.
Yarışma sonuçları yarisma.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecektir. Aynı adresten katılımcılar doğru-yanlış yaptıkları soruları görebileceklerdir..."

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum