Advert
PROJE BAŞVURULARI TOPLANTISI YAPILDI
Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2022 yılı proje başvuruları toplantısı Bingöl Üniversitesinde gerçekleştirildi.
PROJE BAŞVURULARI TOPLANTISI YAPILDI

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Proje başvuruları toplantısına; Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, DAP Bölge Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Prof. Dr. Ramazan Solmaz ve Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Genel Sekreter Vekili Öğr. Gör. Mesud Öğmen, DAP Bölge Başkanlığı’ndan uzmanlar ve akademisyenler katıldı.

“DAP Bölge Başkanlığı İle Sürekli Temas Halindeyiz”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, DAP Bölge Başkanlığı ile sürekli temas halinde olduklarını belirtti. Rektör Çapak, DAP Bölge Başkanı ve DAP uzmanlarının her daim kendilerine destek verdiklerini ifade ederek, “Sağ olsunlar ne zaman yardıma ihtiyacımız olursa, DAP Başkanı ve uzman ekibi her daim projelerimize destek oldular. DAP Başkanımıza üniversitemizde böyle bir toplantı yapma talebimizi ilettiğimizde olumlu karşıladı ve bugüne nasip oldu. DAP Başkanımıza ve Uzman arkadaşlarımıza bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi

“Bölgedeki Potansiyeli Ortaya Çıkarmanın Peşindeyiz”
DAP Başkanlığı olarak bölgedeki potansiyeli ortaya çıkarmanın peşinde olduklarına dikkat çeken DAP Bölge Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, “DAP olarak sadece kendi alanında değil, bölgedeki diğer kamu kurumlarının da yaptığı yatırımları incelmekteyiz. Asıl olarak kırsal kalkınmayı esas alan bir kurumuz. Dolayısıyla tarım, hayvancılık, bitkisel üretim ve tarımsal sulama gibi alanlarda destek verip, bölgedeki verimi artırmak ve buna paralel olarak gelir düzeyini ve kalitesini artırmak için çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

Toplantıdan sonra DAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı Heyeti, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak eşliğinde; pilot üniversite bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Pilot Üniversite Koordinasyon MerkeziBirimi (PİKOM)’ni, Üniversite Hayvan Hastanesini ve yakın zamanda temeli atılan Arı Kompleksini ziyaret ederek birimler hakkında bilgi aldı.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert