Advert
“Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT” UYGULAMASI YAPILDI
Kaymakam Muhammed Çetin, İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında gerçekleştirilen trafik denetimine katıldı.
“Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT” UYGULAMASI YAPILDI

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek için başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı emniyet kemeri kampanyası kapsamında D-300 karayolundabulunan uygulama noktasında gerçekleştirilen emniyet kemeri denetimine katılan İlçe Kaymakamı Muhammed Çetin, emniyet ve jandarma trafik ekipleri ile birlikte araç sürücülerine emniyet kemeri takmanın önemini hatırlattı. Kaymakam Çetin, Trafikte emniyet kemeri takmanın yaralanmalı kazalarda riski %60 azalttığını belirterek, araç sürücülerine broşür ile “Bi Hareketine Bakar Hayat” baskılı maskeler dağıtıldı.

Uygulamayla ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Çetin “İçişleri Bakanlığımızca trafik güvenliğine dikkat çekmek üzere ‘Bi hareketine bakar’ sloganı ile başlatılan kampanyanın ikinci faz uygulaması kapsamında bu uygulamamızı gerçekleştirdik. Bildiğiniz üzere trafikte emniyet kemeri kullanımı, kaza sonrası ölüm riskini %45, ağır yaralanma riskini %60 oranında azaltmaktadır.Bizler de insanımıza olan sevgi, saygı ve muhabbetimizden dolayı ‘trafikte emniyet kemeri uygulamasının yaygınlaşmasını ve kalıcı bir davranışa dönüşmesini istiyoruz.Çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve ailelerimizin huzuru ve mutlu yarınları için her sürücümüzden ayrı ayrı rica ediyoruz: “Trafik dikkat ister. Trafikte dikkat hayat kurtarır. Lütfen emniyet kemerinizi takın.”ifadelerine yer verdi.

Gerçekleştirilen trafik denetimine Kaymakam Muhammed Çetin’in yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü Halil Koç ve İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk katılım sağladı.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert