Advert
MAHALLENİN ELEKTRİK SORUNU GİDERİLİYOR
Boğlan Mahallesinde yıllardır devam eden elektrik sorununun giderilmesi için çalışmalar başlatıldı. Elektrik sorunlarının giderilmesi için ek trafonun kurulduğu ve elektrik direklerinin değiştirildiği öğrenildi.
MAHALLENİN ELEKTRİK SORUNU GİDERİLİYOR

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Mahallelinin şikayetlerini gözeterek mahallede yaşanan elektrik sorununun giderilmesi için Fırat EDAŞ’a dilekçe veren Boğlan Mahallesi Muhtarı Fırat Arı olumlu yanıt aldı. 
Yaklaşık bir hafta önce çalışmalara başlayan Fırat EDAŞ, bu sürede mahallenin enerjisini karşılayacak şekilde trafo kapasitesi artırıldı, ağaç dallarının kablolara olan temasını engellemek için bahçe aralarındaki elektrik direkleri ve ziyaret bölgesinde yol üstünde bulunan elektrik direkleri iptal edilerek güzergahlara alındı. Çalışmaların devamında sokak lambası olmayan bölgelerde sokak lambalarının takılacağı öğrenildi. 
Yaklaşık iki yıldır bu sorun için mücadele ettiğini belirten Boğlan Mahallesi Muhtarı Fırat Arı, Mahallelinin elektrik sorununun giderilmesinde başlatılan çalışmadan dolayı Fırat EDAŞ yetkililerine ve saha çaılşanlarına teşekkür etti.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert