Advert
EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ ODASINDA ÖLÜ BULUNDU
Bingöl Üniversitesinin düzenlediği çalıştaya katılmak için Bingöl'e gelen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Temel (70) üniversitenin konuk evinde ölü olarak bulundu.
EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ ODASINDA ÖLÜ BULUNDU

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!


Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da katıldığı Musafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı-Kıraat İlmi Enstitüsü Tecvid Çalıştayına katılmak için Bingöl'e gelen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Temel (70) gece konakladığı Bingöl Üniversitesi konuk evinde sabah ölü bulundu. 
Temel’in ölüm sebebinin yapılacak olan otopsiden sonra belli olacağı öğrenildi. 
Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan mesajda; “Üniversitemizde düzenlenen Tecvid (Vakıf-İbtida) Çalıştayına katılmak üzere Bingöl’e gelen Prof. Dr. Nihat Temel hocamız, konferans sonrası dinlendiği odada rahatsızlanarak vefat etmiştir. Vefatından dolayı Bingöl Üniversitesi ailesi olarak büyük üzüntü duymaktayız. Merhum hocamıza Allahtan Rahmet ve kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz.” İfadeleri yer aldı.
Prof. Dr. Nihat Temel Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde düzenlenen programın akabinde son yolculuğuna uğurlandı. İkindi vakti kılınan cenaze namazında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da saf tuttu.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert