Advert
SOLHAN SBAL BADMİNTON İL BİRİNCİSİ OLDU
Okul sporları faaliyetleri kapsamında Bingöl’de yapılan badminton müsabakaları sonucu Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi sporcuları il birincisi olarak Bölgede Bingöl’ü temsil etmeye hak kazandı.
SOLHAN SBAL BADMİNTON İL BİRİNCİSİ OLDU

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

2021-2022 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında Bingöl’de badminton müsabakaları il birinciliği maçları oynandı.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası Badminton turnuvasında Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi okul takımı rakiplerini mağlup ederek Bingöl il birincisi oldu. 
Bingöl Karşıyaka Spor Salonun da oynanan Badminton Bingöl il elemeleri; Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bingöl Borsa İstanbul Anadolu Lisesi takımları arasında oynandı.
Grup müsabakalarında Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi ve 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi takımlarını aynı skorla 4-1 mağlup eden Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, yarı final karşılaşmalarında ise Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de 4-1 mağlup ederek Badminton Bingöl il elemeleri final etabına yükseldi. Final karşılaşmalarında da Borsa İstanbul Bingöl Anadolu Lisesini 3-2 mağlup eden Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, bölge finallerinde Bingöl’ü temsil etmeye hak kazandı.
Final müsabakalarının ardından derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları verildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert