Advert
AÇIK ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!
Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açık öğretim öğrencileri için bir takım açıklamalar yapıldı.Yapılan açıklamada ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için hatırlatma yapılırken, Mart ayında yapılacak sınavıne-Sınav olarak yapılacağı belirtildi.
AÇIK ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Açık Öğretim Lisesi 2021-2 Dönemi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 27 Aralık 2021 günü başlayıp 28 Ocak 2022 günü mesai bitiminde sona erecektir. E-okulda aktif kaydı olan öğrencilerimizin Yeni Kayıt iş ve işlemleri ise; e-Okulda 1. dönem 21 Ocak 2022 tarihinde bittikten sonraki günlerde ve Bakanlık tarafından dönem atlatma işlemleri tamamlandıktan sonra, kayıt tarihleri içerisinde açılacaktır.
Açık Öğretim Lisesinin 2021-2022 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınavı ‘Sınav Uygulama Takvimi’ne göre Mart ayı içerisinde e-Sınav olarak yapılacaktır. Buna göre e-Sınava katılacak öğrencilerimiz Bakanlığımızca belirlenecek binaların e-Sınav salonlarında, bilgisayar ortamında, gözetmen öğretmenler ve kamera gözetiminde oturumlar halinde sınavlara katılacaklardır. (Ehliyet sınavlarında olduğu gibi.) Öğrencilerimizin herhangi bir sorun yaşamamaları adına sistemde fotoğrafları yüklü değil ise en kısa zamanda 1 (bir) adet biometrik fotoğrafları ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze gelerek sisteme yükleme yapmaları gerekmektedir.”

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert