Advert
JAK TİMLERİ HESAREK’TE 414 OLAYA MÜDAHALE ETTİ
Bingöl Hesarek Kayak Merkezi’nde görevli Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri yaralanma, mahsur kalma gibi olaylarda toplamda 414 müdahale gerçekleştirdi.
JAK TİMLERİ HESAREK’TE 414 OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Jandarma Arama Kurtarma Hesarek Kayak Merkezinde 2022 Yılı Faaliyetlerine Başladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada ifadeleri yer aldı. “Jandarma Arama Kurtarma; Çığ, deprem gibi doğal afetlerde arama – kurtarma faaliyetlerini yürütmek, kış turizm merkezlerinde emniyet ve asayişin sağlanması, olumsuz hava ve arazi koşullarında yaralıların tahliye edilmesi, doğa sporları yapılan ormanlık bölgelerde önleyici kolluk faaliyetleri icra etmektedir.
Geçtiğimiz 2021 yılı içerisinde de Bingöl Hesarek Kayak Merkezinde görev yapan Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığına bağlı (1) Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi (95) yaralanma, (316) pistte mahsur kalma, (2) yolda mahsur kalma ve (1) yamaç paraşütünün telesiyejde mahsur kalma olayına müdahale etmiştir.
Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca 2022 yılında yerli ve yabancı turistin kış tatilini geçirmek için geldiği Hesarek Kayak Merkezinde misafirlerin rahat bir tatil geçirebilmeleri için Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi Jandarma Genel Komutanlığından talep edilerek, kayaklı ve motorize ekipleriyle tekrar görevlendirilmişlerdir.
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı, emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması kapsamında arama, kurtarma ve önleyici kolluk faaliyetlerini kararlılıkla sürdürecektir.”

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert