Advert
as

BAŞKAN SÖZEN, ‘ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ’

BAŞKAN SÖZEN, ‘ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ’

Bingöl Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, "Hiç bir kulüp, şahıs veya makamla hiç bir kişisel veya spordan kaynaklanan bir düşmanlığımız yoktur ve olamaz. Bingöl Solhan Spor olarak Voleybol Sporuna şiddetin bulaşmaması adına bütün kulüplerimizden aynı tavrı ve anlayışı rica ediyoruz" dedi.

Efeler Ligi takımlarından Bingöl Solhan Spor özellikle son haftalarda yoğun taraftar desteğini alarak karşılaşmalardan galip gelirken, rakip takımların tedirgin olmamaları için kulüpten açıklama geldi.
Bingöl Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen açıklamalarda Bingöl Solhan Spor olarak Sporda ve özellikle Voleybol gibi elit bir spor dalında şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı; “Bu kapsamda kulüp olarak anlayışımız Bingöl’e gelen takımlar önce misafirimiz, sonra rakibimizdir. Rakiplerimizle maçımız salonda oynanır ve kesinlikle salonda biter. Rakip takımın yöneticileri, staf ekibi ve oyuncuları bizim en değerli misafirlerimizdir ve ilimizde bulundukları müddetçe korumamız altındadırlar. İlimizden ayrılana kadar kendilerine sözlü veya fiziksel bir saldırı yapılmasına müsaade etmeyiz ve bu duruma asla seyirci kalmayız. Zaman zaman taraftarlarımızın maç içinde ifade ettikleri tezahüratları, şiddete dönüşmediği müddetçe Sporun güzelliği olarak görürüz. Maç esnasında hepimiz son saniyeye kadar kulübümüze her türlü desteği vermekten de kaçınmayız. Deplasmana gittiğimiz bütün rakip takımlardan da aynı misafirperverliği ve aynı anlayışı bekleriz. Zaman zaman kulübümüze karşı hoş olmayan tavırlarla karşılaşsak da bunun konuşarak çözüleceği anlayışına sahibiz. Hiç bir kulüp, şahıs veya makamla hiç bir kişisel veya spordan kaynaklanan bir düşmanlığımız yoktur ve olamaz.  Bingöl Solhan Spor olarak Voleybol Sporuna şiddetin bulaşmaması adına bütün kulüplerimizden aynı tavrı ve anlayışı rica ediyoruz. Unutulmamalıdır ki Spor biter, rekabet biter dostluklar, kardeşlikler baki kalır. Bu anlayışın hakim olması için sorumluluk sahibi olan hepimizin adil, hakkaniyet çerçevesinde sorumlu davranmamız gerekir. Aksi takdirde yaşanacak kötü olaylardan voleybol camiası olarak hepimiz zarar görürüz.  Bu kapsamda Efeler liginde mücadele eden bütün kulüplerimize en içten dileklerimizle başarılar dileriz. Kamuoyuna Saygılarımızla.”

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum