Advert
as

VALİ EKİNCİ, 'AFETLERE HER ZAMAN HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR'

VALİ EKİNCİ, 'AFETLERE HER ZAMAN HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR'

1-7 Mart Deprem Haftası ziyaretinde açıklama yapan Vali Ekinci; 'İlimiz 1. Derece deprem bölgesinde yer aldığından afetlere her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. Deprem Haftası nedeniyle vatandaşlarımızın afetlere karşı bilinçlendirilmesi ve afetlerden kaynaklanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi en büyük hedefimizdir.'

Toplumda deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla ülkemizde 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan "Deprem Haftası" ve İçişleri Bakanlığı'nca ilan edilen “Afet Tatbikat Yılı” kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Kerem Oruk ve beraberindeki heyet, Vali Kadir Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
Kabullerinden dolayı Vali Ekinci'ye teşekkürlerini arz eden İl Müdürü Oruk, ‘1-7 Mart Deprem Haftası' kapsamında tüm okullarda Türkiye ile eş anlı olarak gerçekleştirilen ‘Deprem anı ve tahliye tatbikatı' ile il genelinde yapılan diğer etkinlikler hakkında Vali Ekinci'ye bilgilendirmelerde bulundu.
Ziyarette haftanın önemi ile ilgili olarak konuşan Vali Ekinci ise şunları söyledi: “İlimiz 1. Derece deprem bölgesinde yer aldığından afetlere her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. İçişleri Bakanlığımızca 2022 yılı, 'Afet Tatbikat Yılı' olarak ilan edildi. Deprem Haftası nedeniyle vatandaşlarımızın afetlere karşı bilinçlendirilmesi ve afetlerden kaynaklanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi en büyük hedefimizdir. Bu yönde ilimizde önemli çalışmalar yürüten İl AFAD Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”
Ziyaret programı, İl Müdürü Oruk'un Vali Ekinci'ye ‘Deprem Çantası' takdimi ve Deprem Çantası içindekiler hakkında bilgi paylaşımı ile sona erdi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum