Advert
ASKERLİK ŞUBESİNDEN CELP UYARISI
Solhan Askerlik Şubesi Başkanlığı, Mayıs-2022 Yedek Subay Adayı, Yedek Astsubay Adayı ile Er sınıflandırma döneminde silah altına alınacak yükümlülere ilişkin duyuruda bulundu.
ASKERLİK ŞUBESİNDEN CELP UYARISI

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Askerlik Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, Askerliklerine karar aldıran Yedek Subay Adayı, Yedek Astsubay Adayı ile Er statüsündeki yükümlülerin 1‘nci Grubu 11-12 Mayıs 2022 Celp ve Sevk döneminde 2’inci grubu 8-9 Haziran 2022, 3’üncü grubu ise 20-21 Temmuz 2022 tarihlerinde eğitim birlik merkezlerine sevk edilmek üzere silahaltına alınacağı bildirildi. 

Sevke tabi yükümlülerin sınıf okulu ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasında asıldığı, ilgililerin buradan bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, “Mayıs 2022 sınıflandırma döneminde sevk edilecek yükümlüler e-sevk uygulaması olduğundan PTT’ye nüfus cüzdanları ile bizzat başvurmaları e- devlet şifresi almaları gerekmektedir. Bu şifre ile internetten “www.turkiye.gov.tr” adresine girilmek suretiyle “Milli Savunma Bakanlığı” menüsü seçilerek ve buradan sevk edilecek eğitim merkezi görülebilecektir. 

E- Sevk’te gitmek isteyenler 1’inci grup 11-12 Mayıs 2022, 2’inci grubu 8-9 Haziran 2022, 3’üncü grubu ise 20-21 Temmuz 2022 tarihinden itibaren internetten “Sevk Belgesi” (YÜSEM) evraklarınızı alarak askerlik şubesi başkanlığına müracaat etmeden sevk belgesinde belirtilen tarihte eğitim birliğinize katılmaları gerekmektedir. 

Sevk evrakını almak üzere askerlik şubesine başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 

Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası verilerek cezalandırılacaktır. Bu nedenle, yükümlülerin zamanında sevk evrakını almaları ve kendilerine tanınan yol süresi sonunda birliklerine katılmaları önem arz etmektedir.”denildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert