Advert
as

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 4. KİTAP FUARI AÇILDI

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 4. KİTAP FUARI AÇILDI

Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen, Bingöl Valiliği ve Bingöl Belediyesi tarafından desteklenen ‘Bingöl Üniversitesi Geleneksel Kitap Günleri’nin 4.’sü COVİD-19 salgını nedeniyle verilen 2 yıllık aranın ardından yeniden kitapseverlerle buluştu.

Üniversite merkez yerleşkesinde bulanan Sosyal Yaşam Merkezinde 140 yayıneviyle okurlarına kapılarını açan fuar, 20 etkinliğe ev sahipliği yapacak. 18 Mayıs’ta başlayan kitap fuarı 31 Mayıs’ta sona erecek. 31 Mayıs’a kadar her gün 09.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olan fuarda 30 yazar okurlarıyla buluşacak.

“Tekrar fuarı düzenlediğimiz için çok mutluyum”
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak,  COVİD -19 salgınının ardından fuarı düzenleyebildikleri için mutlu olduklarını ifade etti. Çapak, "Bu tür etkinliklerin üniversitemiz ve ilimiz için çok önemli, faydalı olduğunu düşünüyorum” diyen Rektör Çapak, “İnşallah fuara gelenler, fuarı gezenler, kitap alanlar, söyleşilerden istifade etmiş olacak. Üniversitemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi Başkanı Tolga Balcı da fuarda çok güzel bir alan oluşturulduğuna dikkat çekerek, "Burada yazarlarımız, hocalarımız, öğrencilerimiz bir arada. Çok güzel, enerjik bir atmosfer var. Bu fuar inşallah tüm Bingöl Üniversitesi ve Bingöl için hayırlara vesile olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Fuarın açılışına, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Siirt Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr. Nihat Şındak, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi Başkanı Tolga Balcı da katıldı.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum